Reklama

Gmina Kolbuszowa. Mieszkańcy Zarębek starają się o skomunalizowanie drogi

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Mieszkańcy Zarębek starają się o skomunalizowanie drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od kilku już lat grupa mieszkańców Zarębek stara się, aby gmina skomunalizowała drogę prowadzącą do ich posesji i pół uprawnych. Pracownicy magistratu twierdzą jednak, że nie ma szans na to, aby to gmina stała się właścicielem traktu. Dlaczego?

- My chcemy tylko, aby gmina w końcu uwłaszczyła się na tej drodze, żeby nie było problemów. Widzi pani te pola? Tu wszędzie mogą powstawać działki. Wszędzie idą media: woda, gaz. Przecież i przy takich żwirowych drogach ludzie się budują. Warunek jest jeden: w papierach wszystko się musi zgadzać, a tu tak nie jest - żalili się mieszkańcy Zarębek, z którymi spotkaliśmy się jeszcze w październiku. 

 

 

Prosimy i nic
Pierwsze starania w kwestii skomunalizowania traktu mieszkańcy sołectwa podjęli już kilka lat temu. W ich imieniu o drogę upominała się m.in. ówczesna sołtys, Marta Tendera. - Pamiętam, że jak jeszcze byłam sołtysem, to pan Marian Koprowski (były pracownik urzędu miejskiego - przyp.red.) mówił, że jest to droga gminna i że mogę na nią wozić kamień. Przywoziłam więc samochód, przeważnie raz do roku, żeby połatać dziury. Później, za pani Elżbiety Lis (kierownik referatu Gospodarki Komunalnej i Budownictwa - przyp.red.), też raz czy dwa razy kamień był przywieziony. Wtedy jeszcze nie występowałam o uwłaszczenie tej drogi, bo myślałam, że w końcu urząd sam to zrobi. Skoro zgadzali się na wysypywanie kamienia, to tak jakby poczuwali się do tej drogi - przyznała była pani sołtys.

Z czasem, na prośbę mieszkańców, Marta Tendera postanowiła interweniować u kierownika Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami. - Zapytałam pana Tadeusza Serafina, jak to z tą drogą jest, dlaczego gmina jej nie uwłaszcza? On mi na to odpowiedział, że gmina nie ma pieniędzy. Prosiłam, żeby w końcu zrobić z tym porządek, ale do tej pory nic się nie zmieniło - wyjaśniła nasza rozmówczyni.

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE