Reklama

Gmina Kolbuszowa. Jest jeszcze szansa na otrzymanie dotacji na wymianę pieca węglowego na gazowy

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Jest jeszcze szansa na otrzymanie dotacji na wymianę pieca węglowego na gazowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski magistrat prowadzi nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie wymiany kotłów centralnego ogrzewania. Dokumenty można składać do 27 kwietnia.

Chodzi o możliwość wymiany starych kotłów opalanych węglem i drewnem na kotły ekologiczne, a więc gazowe i te opalane biomasą (o które mogą wnioskować mieszkańcy całej gminy Kolbuszowa) oraz kotły na ekogroszek (o które mogą się starać wszyscy za wyjątkiem mieszkańców: Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej i Kolbuszowej Dolnej).

Nabór uzupełniający rozpoczął się w czwartek (19 kwietnia) i potrwa do piątku (27 kwietnia). Zainteresowani mogą składać wnioski w urzędzie miejskim (pokój nr 2) w godz. 8 - 14.30.

Komplet dokumentów składa się z: deklaracji udziału w projekcie, podpisanej jednostronnie umowy użyczenia miejsca na wykonanie instalacji (2 egzemplarze), potwierdzenia dokonania wpłaty na wykonanie weryfikacji technicznej, oryginału dokumentu potwierdzającego prawo własności lub do dysponowania budynkiem (do wglądu: wyciąg z Ksiąg Wieczystych lub wypis z Ewidencji Gruntów) oraz dokumentu potwierdzającego spełnienie kryterium społeczno-ekonomicznego (do wglądu – jeżeli dotyczy).

Realizacja projektu, którego pełna nazwa brzmi: "Poprawa jakości powietrza w Gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania", planowana jest na lata 2018 – 2019. Jest jednak pewien warunek - samorząd musi uzyskać dofinansowanie unijne. To może wynosić nawet 85 procent.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE