Reklama

Gmina Kolbuszowa. Do radnych trafiła petycja w sprawie wyodrębnienia z Domatkowa wsi Brzezówka. Pod wnioskiem podpisało się ponad 50 osób

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Do radnych trafiła petycja w sprawie wyodrębnienia z Domatkowa wsi Brzezówka. Pod wnioskiem podpisało się ponad 50 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z pisma skierowanego do Rady Miejskiej w Kolbuszowej dowiadujemy się, że jednym z głównych powodów przywrócenia Brzezówki jako odrębnego sołectwa jest między innymi to, że przysiółek jest znacznie oddalony od wsi administracyjnej.

 

 

- Są również spore zaniedbania przysiółka przez sołectwo oraz przedstawicieli wsi Domatków w urzędach - czytamy dalej w petycji. 

 

Rzeczywistym problemem jest przede wszystkim ustalenie konkretnego adresu. Nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest to sprawa przy podawaniu takiej informacji do wiadomości pogotowia czy straży pożarnej. Jak sami mieszkańcy tłumaczą, przywykli już do tego, że w większości przypadków, aby uniknąć nieporozumienia, podają "Brzezówka koło Kolbuszowej". 

Brzezówka jest największym przysiółkiem w Domatkowie, znajduje się tam ponad 70 domostw i gospodarstw. W opinii tych, którzy są za zmianą, takie rozwiązanie poprawi dbałość o sprawy mieszkańców i rozwój obszaru miejscowości.

js


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE