Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Diety radnych jeszcze wyższe? Zobacz jaka była propozycja

Opublikowano:
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Diety radnych jeszcze wyższe? Zobacz jaka była propozycja  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na najbliższej sesji radni miejscy mieli ustalić, ile pieniędzy będą otrzymywać za udział w sesjach i komisjach. Jednak ten punkt został wykreślony z planu obrad.

Zgodnie z projektem uchwały średnio diety mają wzrosnąć o kilkadziesiąt złotych. W efekcie przewodniczący rady otrzymywałby "na rękę" 2 tys. zł (obecnie jest to 1950 zł). W górę poszłoby też wynagrodzenie miesięczne jego dwóch zastępców (do 1,4 tys. zł).

 

Zaplanowano

Podwyżka diet nie ominęłaby radnych i przewodniczących komisji działających przy radzie. Ci pierwsi otrzymywaliby 900 zł na rękę, a szefowie komisji równy tysiąc zł. 

Jeszcze przed sesją temat podwyżki komentuje na swoim profilu na Facebooku Michał Karkut, radny z Kolbuszowej Górnej. Jego zdaniem nie jest to do końca sprawiedliwe. Zaznacza on różnicę pomiędzy wypłatą przewodniczącego a radnego. Jak przypomina Michał Karkut przewodniczący rady nie zasiada w żadnej z komisji. Samorządowiec ma nadzieję, że ten temat zostanie podjęty na najbliższej sesji. Jak napisał, on sam powie, co o tym myśli.

Tak zapłacą

Projekt uchwały zakładał również podwyżkę dla sołtysów i przewodniczących zarządu osiedli mieszkaniowych. Magistrat proponował, aby zryczałtowana miesięczna dieta dla nich wynosiła 600 zł. Obecnie otrzymują oni 438,75 zł. 

Ulegałaby ona zmniejszeniu o 25 proc. za każdą nieobecność na sesji rady miejskiej, na którą został zaproszony. W przypadku kiedy w jednym dniu odbywa się sesja i posiedzenie komisji, na której sołtys powinien być obecny, a nie uczestniczy, dieta zostaje zmniejszona o maksymalnie 25 proc. Gospodarzom wsi przysługuje zwrot kosztów podróży służbowych poza teren gminy Kolbuszowa. Oczywiście, jeżeli wykonywane zadanie ma związek z pełnioną funkcją. 

W 2018 roku na wypłatę diet przeznaczono 300 tys. zł, a na ten rok zaplanowano 330 tys. zł.

Co do diet radnych, również obowiązuje pomniejszenie o 25 proc. w przypadku ich nieobecności. W przypadku podróży służbowej samochodem niebędącym własnością gminy przysługuje mu zwrot kosztów wg stawek za jeden kilometr przebiegu. Dotychczasowo za nieobecność kwota pomniejszona była o 20 proc, kolejna o 40 proc., następna zaś o 60 proc. Za cztery nieobecności dieta nie była wypłacana.
Aktualne diety radnych miejskich:

1950 zł/m-c - przewodniczący
1365 zł/m-c - wiceprzewodniczący
877,50 zł/m-c - przewodniczący komisji
838,50 zł/m-c - radny

Sołtys sołectwa i przewodniczący osiedla:
438,75 zł/m-c

Dieta przewodniczącego sołtysa przysługuje z tytułu:
1) uczestnictwa w pracach Rady Miejskiej w Kolbuszowej
2) uczestnictwa w zabraniach wiejskich, zebraniach mieszkańców osiedli miasta
3) prowadzenia posiedzeń rad sołeckich i posiedzeń zarządów osiedli
4) wykonywania innych czynności związanych z pełnioną funkcją

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE