Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Chroniony jastrząb w rękach strażników

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 21:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (23 stycznia) Straż Miejska w Kolbuszowej została poinformowana przez mieszkankę Kolbuszowej Górnej, że na jej posesji znajduje się „mały orzełek” ze złamanym skrzydłem.

Ptakiem zaopiekowali się strażnicy miejscy. - Zwierzę przewieziono do lecznicy weterynaryjnej, gdzie zostało wstępnie zaopatrzone, a następnie przekazane pod opiekę mieszkańca Kolbuszowej (pasjonatowi fotografii przyrodniczej i zamiłowanemu ornitologowi) - informuje Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Okazało się, że jest to młody, niespełna roczny jastrząb zwyczajny. Gatunek tego ptaka w Polsce jest nieliczny (około 5000 par) i objęty ścisłą ochroną. Dzisiaj ptak został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i oddany pod opiekę lekarzy specjalistów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE