Reklama

Gmina Dzikowiec. Znaki wystają na ulice. Może stać się tragedia

Opublikowano: pt, 2 paź 2020 12:23
Autor:

Gmina Dzikowiec. Znaki wystają na ulice. Może stać się tragedia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Lipnicy niedawno została wyremontowana droga oraz chodnik. Inwestycja została oddana do użytku publicznego. Czytelniczka skarży się na wystające na ulicę znaki.

Nowy chodnik dla pieszych w Lipnicy ma niecały kilometr. Jest to odcinek, który rozpoczyna się od obecnego starego chodnika w Zagrodach, aż do dawnej zlewni mleka. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 500 tysięcy złotych. 70 procent tej kwoty dofinansował Fundusz Dróg Samorządowych.

Oprócz nowego chodnika do dyspozycji mieszkańcy mają odnowioną drogę o długości jednego kilometra. To zadanie kosztowało ponad 200 tysięcy złotych. Zarówno przy chodniku, jak i drodze, widnieją tabliczki z informacją odnośnie finansowania.


 

Otrzymaliśmy zgłoszenie od naszej Czytelniczki w tej sprawie. Jak poinformowała nas mieszkanka, słup z tabliczką informacyjną umieszczony jest poza chodnikiem, przez co znak swoim zasięgiem obejmuje jezdnię, po której poruszają się samochody. Jak zaznacza, jeśli ciężarówka minie się z samochodem osobowym, może dojść do tragedii. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Eugeniuszem Szczebiwilkiem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak poinformował dyrektor, w tej sprawie zarząd nie otrzymał żadnych zgłoszeń od mieszkańców bądź gminy.

Szef ZDP dodał także, że przy oddawaniu chodnika oraz drogi do użytku wszelkie aspekty techniczne, w tym tabliczki, były sprawdzane i nie wykazano żadnych nieprawidłowości. Ich ustawienie nie powinno stwarzać zagrożenia bądź utrudnień ruchu pojazdów. Nasz rozmówca podkreślił jednak, że znaki zostaną raz jeszcze sprawdzone i w razie wykazania nieprawidłowości w ich ustawieniu zarząd dróg podejmie odpowiednie działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    s

    Proszę równiez poruszcyc słupa na zakręcie obok cmentarza który jest blisko drogi ,