Reklama

Gmina Dzikowiec. Zdecydowano ile pieniędzy gmina przeznaczy na opiekę nad bezdomymi zwierzętami. Kasa trafi do przytuliska.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Zdecydowano ile pieniędzy gmina przeznaczy na opiekę nad bezdomymi zwierzętami. Kasa trafi do przytuliska. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kasa trafi do zwierząt.Dzikowieccy radni zdecydowali, ile gminnych pieniędzy przeznaczonych zostanie w tym roku na przytulisko dla zwierząt w Wilczej Woli.

 

Na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami z terenu gminy Dzikowiec wydanych zostanie 12 tys. zł. W ubiegłym roku było to o 500 zł mniej.

- Gmina posiada umowę z firmą  "Arka -Vet" w Przemyślu - informuje Agnieszka Kolańska, pracownik Urzędu Gminy w Dzikowcu. - Zgodnie z zapisami umowy zapewnia wyłapanym zwierzętom miejsce w schronisku dla zwierząt. Lekarzem weterynarii, który opiekuje się zwierzętami w Wilczej Woli i dba o ich kondycję zdrowotną, jest Jacek Sołtyski - dodaje przedstawicielka gminy.

W przytulisku przebywają schwytane bezpańskie zwierzęta z terenu gminy Dzikowiec. Azyl ten mieści się w Wilczej Woli - Spie. Bezdomne zwierzaki w pierwszej kolejności oczekują na swoich właścicieli. Jeżeli opiekunowie zwierzęcia się nie znajdują, gmina wraz ze schroniskiem tymczasowym stara się znaleźć im dom. Jeżeli jednak się to nie udaje, pies trafia do schroniska w Przemyślu.

Obecnie w azylu przebywają cztery suczki i siedem psów, w tym trzy szczeniaki. W opiece nad zwierzętami pomagają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE