Reklama

Reklama

Gmina Dzikowiec. Zdecydowano ile pieniędzy gmina przeznaczy na opiekę nad bezdomymi zwierzętami. Kasa trafi do przytuliska.

Opublikowano: 6 sierpnia 2018 17:30
Autor: Bartosz Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Kasa trafi do zwierząt.Dzikowieccy radni zdecydowali, ile gminnych pieniędzy przeznaczonych zostanie w tym roku na przytulisko dla zwierząt w Wilczej Woli.

Reklama

 

Na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami z terenu gminy Dzikowiec wydanych zostanie 12 tys. zł. W ubiegłym roku było to o 500 zł mniej.

- Gmina posiada umowę z firmą  "Arka -Vet" w Przemyślu - informuje Agnieszka Kolańska, pracownik Urzędu Gminy w Dzikowcu. - Zgodnie z zapisami umowy zapewnia wyłapanym zwierzętom miejsce w schronisku dla zwierząt. Lekarzem weterynarii, który opiekuje się zwierzętami w Wilczej Woli i dba o ich kondycję zdrowotną, jest Jacek Sołtyski - dodaje przedstawicielka gminy.

W przytulisku przebywają schwytane bezpańskie zwierzęta z terenu gminy Dzikowiec. Azyl ten mieści się w Wilczej Woli - Spie. Bezdomne zwierzaki w pierwszej kolejności oczekują na swoich właścicieli. Jeżeli opiekunowie zwierzęcia się nie znajdują, gmina wraz ze schroniskiem tymczasowym stara się znaleźć im dom. Jeżeli jednak się to nie udaje, pies trafia do schroniska w Przemyślu.

Obecnie w azylu przebywają cztery suczki i siedem psów, w tym trzy szczeniaki. W opiece nad zwierzętami pomagają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.