Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Z utrudnieniami do końca lipca

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Z utrudnieniami do końca lipca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kierowcy przejeżdżający przed drogę wojewódzką nr 875 w Dzikowcu muszą liczyć się z utrudnieniami. Z powodu budowy obwodnicy wprowadzono tam ruch wahadłowy. Również w Zarębkach droga już wkrótce będzie nieprzejezdna.

Obwodnica Kolbuszowej i Weryni będzie połączona z drogą wojewódzką nr 875 w Dzikowcu. Tam powstać ma skrzyżowanie. Zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać "starą" wojewódzką, będą musieli ustąpić przejazdu tym, którzy będą kierować się na obwodnicę.

Do połowy lipca

Jak informuje Andrzej Bober, kierownik budowy, ruch wahadłowy i utrudnienia związane z remontem i budową dróg w Dzikowcu mogą potrwać nawet do 12 lipca. Nowy trakt biegnący do Kolbuszowej oraz drogę nr 875 połączy krzyżówka. Jak podkreślał inwestor, obwodnica będzie drogą z pierwszeństwem, gdyż tam przewiduje się największe natężenie ruchu.

Zamknięta droga

Na drodze powiatowej w Zarębkach, którą przetnie nowa droga, powstanie rondo. Jak mówi kierownik Bober, droga zostanie zamknięta na czas budowy. Nieprzejezdna ma być od 24 czerwca. - Budowa ronda potrwa około cztery tygodnie - informuje przedstawiciel firmy.

Wykonawca oprócz tych dwóch odcinków nie przewiduje większych nieudogodnień dla kierowców. Jak nadmienia Andrzej Bober, prace na całej trasie idą zgodnie z planem. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec września.

Ponad 6-kilometrowa obwodnica Kolbuszowej i Weryni będzie kontynuacją drogi wojewódzkiej nr 875. Inwestycja ma kosztować ponad 52 mln złotych.

Od strony Kolbuszowej rozpoczynać się ma na rondzie na ul. Tarnobrzeskiej. Biec ma w głąb pól Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej. Nad torami ma powstać wiadukt, następnie w Zarębkach znajdować ma się rondo, ponieważ obwodnica przetnie drogę powiatową. Obwodnica skrzyżuje się z drogą gminną w Weryni i pobiegnie dalej do Dzikowca. Tam droga złączy się z drogą wojewódzką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE