Reklama

Gmina Dzikowiec. W Mechowcu powstaje kompleks sportowy za prawie 800 tys. złotych

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. W Mechowcu powstaje kompleks sportowy za prawie 800 tys. złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do tej pory w sąsiedztwie biblioteki znajdowało się prowizoryczne boisko do gry w piłkę nożną, a także miejsce do gry w siatkówkę oraz dwa stojaki do gry w koszykówkę.

Mimo że obiekt pozostawiał wiele do życzenia, dzieci, młodzież, a nawet starsi chętnie odwiedzali to miejsce, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Dlatego pojawił się pomysł na zmodernizowanie i unowocześnienie miejsca, aby zachęcić jeszcze większe grono.

- Moje dzieci chętnie w wolnym czasie chodziły grać w piłkę - opowiada jedna z  mieszkanek wsi.

- Mam nadzieję, że po budowie nowego boiska więcej dzieci i młodzieży zacznie uprawiać sport, jeżeli będzie taka możliwość, to i ja chętnie skorzystam i wybiorę się np. na tor do nordic walking, który słyszałam, że też tam na powstać - dodaje z optymizmem.

Dzięki pomysłowi na wielofunkcyjny ośrodek sportu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Taki kompleks sportowy z pewnością będzie idealną wizytówką wsi.


Zakres prac:

  • budowa boiska piłkarskiego - treningowego o wymiarach 25 × 50 m o nawierzchni z trawy syntetycznej;
  • budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 16 × 25 m do piłki ręcznej, siatkówki i tenisa;
  • budowa trasy biegowej - ścieżki do biegania nordic walking o szerokości 3 m i długości 260 m o nawierzchni z trawy naturalnej;
  • budowa ogrodzenia oraz piłkochwytów;
  • zagospodarowanie terenu;
  • budowa oświetlenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE