Reklama

Gmina Dzikowiec. Samorząd "wpompuje" milion złotych w szkoły

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Samorząd "wpompuje" milion złotych w szkoły  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI "Nowa jakość nauczania w szkołach Gminy Dzikowiec" to nowy projekt, który będzie realizowany na terenie gminy.

Urząd Gminy Dzikowiec złożył w ostatnim czasie wniosek o dofinansowanie szkół ze swojej gminy. Projekt nosi nazwę "Nowa jakość nauczania w szkołach Gminy Dzikowiec". Został zatwierdzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i przekazany do realizacji.
 
Ponad milion

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie informuje, że całość inwestycji pozyskana jest m.in. z unijnych pieniędzy i wynosi 1 124 582,59 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 068 171,63 zł, wkład gminy wyniósł 56 410,96 zł. Projektem zostało objętych pięć szkół podstawowych  z terenu gminy Dzikowiec. Celem głównym projektu "Nowa jakość nauczania" jest podniesienie poziomu kształcenia w szkołach prowadzonych przez gminę oraz w dwóch stowarzyszeniach. Ponadto przewidziane są szkolenia dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe, zakup sprzętu informatycznego, wyposażenie pracowni przyrodniczych oraz zakup pomocy dydaktycznych.

Jak informuje Małgorzata Szczęch, dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół, głównym celem planowanego przedsięwzięcia jest podwyższenie jakości i efektywności kształcenia w szkołach podstawowych, w gminie Dzikowiec.

- Projekt ma za zadanie przygotowanie szkół do pracy z uczniami - mówi Małgorzata Szczęch, dyrektor ZOEAS. - Z drugiej strony ma rozbudzić w uczniach ich zainteresowania, zwiększyć motywację, poprzez podniesienie atrakcyjności zajęć. Jesteśmy przekonani, że wszystkie zaplanowane w ramach realizacji projektu działania przyczynią się do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli podwyższenia jakości i efektywności działania naszych szkół - dodaje nasza rozmówczyni i jednocześnie informuje, że projekt zakłada też wyposażanie szkół w nowoczesny sprzęt w wysokości od 90  do 135 tysięcy złotych, w zależności od wielkości szkoły. Projekt ma ruszyć zaraz po tegorocznych wakacjach i potrwać dwa lata.

 

Co dobrego

Pieniądze zostaną przekazane poszczególnym szkołom, w zależności od liczby dzieci i pracujących w nich nauczycieli. Im większa szkoła, tym większa kwota.

- Do Szkoły Podstawowej w Spiach ma "popłynąć" około 100 tys. zł - mówi Stanisław Kubiś, prezes stowarzyszenia w Spiach. - Pieniądze mają być przeznaczone na sprzęty informatyczne, pomoce dydaktyczne, organizację zajęć dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli - informuje rozmówca i dodaje, że trzeba spróbować maksymalnie wykorzystać szansę z korzyścią dla społeczności szkolnej, którą tworzą uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Więcej w aktualnym Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE