Reklama

Reklama

Gmina Dzikowiec. Samorząd unieważnił pierwszy przetarg na wywóz śmieci

Opublikowano: sob, 15 gru 2018 14:30
Autor:

Gmina Dzikowiec. Samorząd unieważnił pierwszy przetarg na wywóz śmieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do zapytania zgłosiły się dwie firmy. Zaoferowały one jednak ceny przekraczające budżet gminy.

Reklama

 

Urząd na to zadanie zabezpieczył ponad 220 tysięcy złotych. Jednak oferenci zaproponowali o ponad 150 tysięcy więcej. Gmina zdecydowała się unieważnić zapytanie ofertowe i wznowić przetarg.

Dużo więcej

Firma "Dezako" zaproponowała, że zajmie się odpadami w 2019 roku za 380 tys. zł. To o 156 tys. więcej, niż zakładała gmina Dzikowiec. Kolejny z oferentów to przedsiębiorstwo "Zieliński". Wystartował on w przetargu z jeszcze większą kwotą. Zobligował się wywozić śmieci za 399 tys. zł przez rok. Ta suma przekroczyła budżet na zadanie o ponad 176 tys. zł.

Z uwagi na tak duże sumy gmina zdecydowała o unieważnieniu postępowania, tłumacząc to tym, że zamawiający, czyli urząd, nie może zwiększyć środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty.

Kolejne podejście

Gmina Dzikowiec zdecydowała o ponownym ogłoszeniu przetargu. Jak informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, urząd ma nadzieję na wyłonienie wykonawcy, który zaoferuje dobrą cenę, ponieważ nie wiązałoby się to ze znaczną podwyżką cen dla mieszkańców. 

Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, transportu i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych wystawionych i przekazanych przez właścicieli nieruchomości. Powinien również nieodpłatnie wyposażyć nieruchomości, z których odbierane są odpady komunalne, w pojemniki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.