Reklama

Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wydana w tym roku książka, którą napisali wspólnie Marian Piórek i Elżbieta Cebula, opowiada dzieje Wilczej Woli i Spi na przełomie wieków.

 

"Wilcza Wola i Spie - osady lasowiackie (XVIII-XX w.)" to książka, w której zawarty jest kawał historii tych miejscowości. - Poprzez tę publikację, chciałam przypomnieć mieszkańcom, w jakim pięknym miejscu żyjemy - mówi Elżbieta Cebula, autorka. - Opowiada ona o dziejach naszego regionu. Możemy w niej znaleźć dużo interesujących historii, a także dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie - dodaje pisarka ze Spi. 

Dwór i kościół

W książce opisany jest między innymi dwór znajdujący się w Wilczej Woli oraz kościół w Spiach. - Są to piękne zabytki - mówi Elżbieta Cebula. - Dwór to piękna budowla z historią, a nasz kościół w Spiach to duma mieszkańców - opowiada współautorka książki i dodaje, że ich kościół położony jest na najwyższym punkcie w miejscowości i zobaczyć go można z daleka. Całą historię odnaleźć można w zapiskach Elżbiety Cebuli i Mariana Piórka.

Promocja książki

Spotkanie z autorami odbyło się w niedzielę, 25 listopada, w Spiach. Mieszkańcy tłumnie przybyli, aby posłuchać, o czym jest książka. Publikacja rozeszła się w dziesiątkach egzemplarzy. 

Marian Piórek, historyk, będąc współautorem, jak mówi, chciał przybliżyć mieszkańcom opowieść o ich przodkach i miejscowościach. - Chciałbym szczególnie, aby młodzi ludzie poznawali historię dawnej Puszczy Sandomierskiej - mówi współautor.

Książka została ufundowana przez Urząd Gminy Dzikowiec. Wydrukowanych zostało jej 200 sztuk. Jak informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, na promocję i druk urząd przeznaczył 1517,67 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE