Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Po interwencji wraca przysiółek

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Po interwencji wraca przysiółek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komuś szczególnie nie spodobało się oznakowanie przysiółka Osia Góra i stojący tam znak "Lipnica". Niezadowolony "ktoś" zamalował znak.

W Osiej Górze stanął znak informujący o tym, że wjeżdżamy do Lipnicy. Jak się okazuje, projektant, kierując się mapami, uznał to za stosowne. Adam Streb, sołtys Nowego Dzikowca, jest innego zdania. Jak twierdzi gospodarz, od lat Osia Góra jest przysiółkiem Nowego Dzikowca i to z nim dzieli fundusz sołecki. 

Oznakowanie 

Jak informuje Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, oznakowanie miejscowości wynika z projektu organizacji ruchu, który jest sporządzany i zatwierdzany zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.

- W przypadku drogi 875, w ramach realizowanego zadania inwestycyjnego, wykonawca dokonywał aktualizacji takiego projektu i wprowadził zmianę w oparciu o informacje z ewidencji gruntów (Osia Góra należy do obrębu Lipnica) - mówi dyrektor.

- Tym niemniej, po konsultacji z władzami gminy Dzikowiec, PZDW podejmie kroki w celu przywrócenia nazwy Osia Góra, która jest zgodna z urzędowym wykazem miejscowości, jako przysiółek wsi Nowy Dzikowiec - zapewnia przedstawiciel zarządu dróg.

Obraźliwy napis 

Na ostatnim posiedzeniu komisji również Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, zapewniał, że zostanie przywrócony poprzedni znak. Ktoś jednak postanowił wyprzedzić PZDW w zmianie nazwy i zamalował znak "Lipnica" stojący w Osiej Górze. Został on zasprejowany, a zamiast napisu miejscowości możemy przeczytać zupełnie inną nazwę

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE