Reklama

Reklama

Gmina Dzikowiec. Klub dziecięcy w Lipnicy będzie nosił nazwę "Magiczny zakątek". Sprawdź, kiedy zostanie otworzony

Opublikowano: wt, 25 gru 2018 07:00
Autor:

Gmina Dzikowiec. Klub dziecięcy w Lipnicy będzie nosił nazwę "Magiczny zakątek". Sprawdź, kiedy zostanie otworzony   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończyły się prace przy budowie klubu dziecięcego w Lipnicy. Rodzice zaczęli zapisywać swoje dzieci do żłobka. Na chwilę obecną deklarację złożyło ośmioro opiekunów.

Reklama

 

Klub będzie nosił nazwę "Magiczny zakątek". Jak informuje Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, deklarację należało składać do 10 grudnia. - Wpłynęło na ten moment osiem deklaracji, ale jeszcze będziemy przyjmować - zapewnia kierowniczka GOPS-u.

Chętni rodzice

Mimo upływu terminu zapisów urząd postanowił przedłużyć czas dla rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczęszczało do żłobka. Jak mówi Urszula Hahn, gmina planuje przyjąć i otworzyć klub pod koniec stycznia lub początkiem lutego. - Teraz organizujemy zatrudnianie, została podjęta uchwała o założeniu. Jest duże zainteresowanie rodziców. Myślę, że stan będzie pełny. Mamy 20 miejsc dla maluchów - dodaje kierowniczka.

Gmina Dzikowiec zapewnia, że rodzice spoza gminy, którzy także będą zainteresowani zapisem swoich pociech, będą mieli taką możliwość.

 

Ile i za ile

 

Jak dodaje w rozmowie kierownik GOPS-u, zaplanowano, że "Magiczny zakątek" będzie czynny przez 10 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. - Myślę, że od 7 rano - mówi przedstawicielka ośrodka pomocy. - Ale będziemy dopasowywać godziny otwarcia do rodziców. Jest to dla maluchów, ponieważ rodzice idą do pracy, więc jak będzie trzeba, to będzie otwarte przed siódmą. 

Do placówki będą przyjmowane dzieci od pierwszego roku życia do 3,5 lat. W statucie zaplanowane są grupy wiekowe: roczne, dwulatki i trzylatki. Jak zaznacza kierownik, wszystko uzależnione jest od tego, jakie dzieci będą uczęszczać. Opłata miesięczna wstępnie będzie wynosić od 200 do 300 zł.

Kierownictwo

Gmina Dzikowiec ogłosiła również konkurs na kierownika placówki. Został podany do publicznej wiadomości w czwartek, 13 grudnia. Termin zgłoszeń jest do 24 grudnia. Później drogą konkursową, przez komisję nastąpi wybór dyrektora klubu. W ogłoszeniu zapewnione jest pół etatu jako kierownik oraz pół etatu jako opiekun. Osoba zatrudniona powinna być odpowiedzialna oraz posiadać doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi w wieku do trzech lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.