Reklama

Gmina Dzikowiec. Kąpielisko w Wilczej Woli nadal zamknięte. W wodzie rozkwitły glony

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Kąpielisko w Wilczej Woli nadal zamknięte. W wodzie rozkwitły glony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zaplanowane na jutro (21 lipca) otwarcie kąpieliska w Wilczej Woli zostało odwołane. Powodem jest znaczny rozkwit glonów.

Dziś (20 lipca) miały być znane wyniki badań wody zalewu w Wilczej Woli, o przeprowadzenie których gmina Dzikowiec wnioskowała do kolbuszowskiego sanepidu. Planowo kąpielisko miało zostać otwarte w sobotę 21 lipca. Jak się okazuje, otwarcie kąpieliska na razie, jednak nie nastąpi.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej, badania wody w wilczowolskim zbiorniku, nie odbyły się. Miała na to wpływ deszczowa pogoda, która utrzymywała się przez ostatnie dni i spowodowała rozkwit glonów w wodzie. To z kolei wpłynęło na decyzję o zakazie kąpieli.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy w Dzikowcu. Jak nas zapewniono, badania wody gmina zaplanowała na przyszły tydzień.

Jeżeli wyniki wyjdą prawidłowo, kąpielisko zostanie otwarte.

Informacje na temat stanu wody będziemy przekazywać na bieżąco.


 

Gmina Dzikowiec znalazła w tym roku dwóch ratowników, którzy mieli objąć kąpielisko i patrolować jego teren w weekendy.

Więcej w najbliższym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE