Reklama

Gmina Dzikowiec. Jest kasa z Unii na panele fotowoltaiczne

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Jest kasa z Unii na panele fotowoltaiczne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie gminy Dzikowiec, w trzech miejscach, powstaną panele fotowoltaiczne. Dzikowiecki urząd pozyskał na to zadanie prawie 490 tys. zł z Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu jest uzyskanie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

W ramach tego przedsięwzięcia samorząd planuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Dzikowiec. Na oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu powstać ma instalacja o mocy 34,8 kW. W pompowni wody w Mechowcu instalacja ma osiągnąć moc 19,8 kW, natomiast na oczyszczalni ścieków w Wilczej Woli 30 kW. - Realizując projekt, uzyskamy dodatkową zdolność wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - informuje dzikowiecka gmina. Ma to wpłynąć między innymi na spadek emisji gazów cieplarnianych. 

Wartość projektu wynosi 709 078,59 zł. Wkład pochodzący z funduszy europejskich to 487 463,66 zł. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów. Najkorzystniejsza oferta opiewała na ponad 420 tys. zł, zaś najwyższa na prawie 600 tys. Gmina wybrała firmę B&Z Proenergy S.C. z Lęborka, która zajmie się montażem paneli. Jak wynika z liczb, urząd tym samym zaoszczędzi na tym zadaniu ponad 280 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE