Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Jak doszło do skażenia wody? Wyjaśnia sołtys

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Jak doszło do skażenia wody? Wyjaśnia sołtys  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Według Adama Streba, sołtysa Nowego Dzikowca, powodem skażonej wody w całej gminie były studnie, z których korzystali mieszkańcy podczas przerwy w dostawie wody.

Po majowych podtopieniach w całej gminie Dzikowiec, przez kilka dni, obowiązywał zakaz spożywania wody. Była ona skażona głównie przez znaczną ilość bakterii coli.

- Z czego był wodociąg zanieczyszczony? Przez ludzi - stwierdził Adam Streb, sołtys Nowego Dzikowca i Osiej Góry. Jak tłumaczył, mieszkańcy podczas przerwy w dostawie wody korzystali ze swoich studni, nie wiedząc, że należy w takim przypadku zakręcić zawór główny z wodociągu.  

Jak uważa gospodarz sołectwa, jeżeli nie zakręci się głównego zaworu, woda ze studni, która teoretycznie może być zanieczyszczona, dostaje się do wodociągu. - Jeżeli odcinam studnię, to mam wodę z wodociągu, jak mam ze studni, powinienem odciąć wodociąg. Ale nikt nie informował ludzi, żeby im dać do zrozumienia, że ta woda ze studni też może być skażona - zauważył sołtys Streb. 

Kolejne wątpliwości miał Adam Wyka, sołtys Spi. - Mieszkańcy dopytują się, co będzie z płatnością za skażoną wodę? Czy to będzie odbite jakoś, czy nie - zastanawiał się drugi z gospodarzy sołectwa.  

Jak wyjaśnił Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, woda w kranach nadawała się do użytków sanitarnych. Natomiast woda zdatna to picia przez ludzi była dostarczana w postaci butelkowej i w beczkowozach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE