Reklama

Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Jak doszło do skażenia wody? Wyjaśnia sołtys

Opublikowano: 16 lipca 2019 10:00
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Jak doszło do skażenia wody? Wyjaśnia sołtys  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Według Adama Streba, sołtysa Nowego Dzikowca, powodem skażonej wody w całej gminie były studnie, z których korzystali mieszkańcy podczas przerwy w dostawie wody.

Po majowych podtopieniach w całej gminie Dzikowiec, przez kilka dni, obowiązywał zakaz spożywania wody. Była ona skażona głównie przez znaczną ilość bakterii coli.

- Z czego był wodociąg zanieczyszczony? Przez ludzi - stwierdził Adam Streb, sołtys Nowego Dzikowca i Osiej Góry. Jak tłumaczył, mieszkańcy podczas przerwy w dostawie wody korzystali ze swoich studni, nie wiedząc, że należy w takim przypadku zakręcić zawór główny z wodociągu.  

Jak uważa gospodarz sołectwa, jeżeli nie zakręci się głównego zaworu, woda ze studni, która teoretycznie może być zanieczyszczona, dostaje się do wodociągu. - Jeżeli odcinam studnię, to mam wodę z wodociągu, jak mam ze studni, powinienem odciąć wodociąg. Ale nikt nie informował ludzi, żeby im dać do zrozumienia, że ta woda ze studni też może być skażona - zauważył sołtys Streb. 

Kolejne wątpliwości miał Adam Wyka, sołtys Spi. - Mieszkańcy dopytują się, co będzie z płatnością za skażoną wodę? Czy to będzie odbite jakoś, czy nie - zastanawiał się drugi z gospodarzy sołectwa.  

Jak wyjaśnił Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, woda w kranach nadawała się do użytków sanitarnych. Natomiast woda zdatna to picia przez ludzi była dostarczana w postaci butelkowej i w beczkowozach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

    Józek

    Czy sołtys Nowego Dzikowca uważa ludzi za tępaków i głupków?. Nie znam nikogo, kto mógłby wodę z własnej studni puścić do wodociągu, poza tym ludzie włączyli własne studnie dopiero po informacji o skażeniu w sieci wodnej,