Reklama

Gmina Dzikowiec. Deklaracje w sprawie odbioru śmieci. Do kiedy?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Deklaracje w sprawie odbioru śmieci. Do kiedy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Dzikowiec powinni do końca roku wypełnić swoje deklaracje dotyczące odbioru śmieci. Jeśli tego nie zrobią, podatek śmieciowy zostanie im naliczony odgórnie.

Formularze zamieszczone zostały na stronie internetowej urzędu gminy. Deklaracje są również dostępne w budynku gminy. Jak informuje Józef Tęcza, wójt gminy, każdy zobowiązany jest to jej wypełnienia do 31 grudnia. Jeżeli tego nie zrobi, wówczas stawki zostaną naliczone odgórnie. 

Osoby, które zamieszkały na terenie gminy Dzikowiec, zobowiązane są do złożenia  deklaracji w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości. Jeżeli nastąpi jakakolwiek zmiana, np. w liczbie zamieszkujących osób w gospodarstwie, wówczas należy do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana, napisać korektę deklaracji. 

Istnieje możliwość złożenia również e-deklaracji. W tym przypadku jednak konieczny jest elektroniczny podpis. 

W deklaracji mieszkańcy powinni przede wszystkim zaznaczyć, ile osób mieszka w domu. Na tej podstawie wyliczana jest miesięczna opłata za śmieci. Dodatkowo należy zaznaczyć, czy posiadamy na swojej działce kompostownik. Jeżeli tak, dostajemy zniżkę i płacimy 2 zł mniej za osobę. Poza tym należy wpisać m.in. swoje dane osobowe. 

Deklarację musi złożyć każdy właściciel nieruchomości, mimo że zrobił to rok wcześniej. 

Nowe miesięczne stawki w gm. Dzikowiec (rok 2020)
Odpady niesegregowane:
◾ 1 osoba: 46 zł (44 zł)
◾ 2 osoby: 92 zł (88 zł)
◾ 3 osoby: 138 zł (132 zł)
◾ 4 osoby: 184 zł (176 zł)
◾ 5 osób: 230 zł (220 zł)
◾ 6 osób i więcej: 276 zł (264 zł)

Odpady segregowane:
◾ 1 osoba - 21 zł (19 zł)
◾ 2 osoby - 42 zł (38 zł)
◾ 3 osoby - 63 zł (57 zł)
◾ 4 osoby - 84 zł (76 zł)
◾ 5 osób - 105 zł (95 zł)
◾ 6 osób i więcej - 126 zł (114 zł)
Jeżeli mieszkańcy posiadają kompostownik i nie oddają śmieci biodegradalnych, płacą miesięcznie o 2 zł mniej za osobę (kwoty podane w nawisach).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE