Reklama

Gmina Cmolas. Zmieniły się ceny dotyczące podatku od nieruchomości

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Zmieniły się ceny dotyczące podatku od nieruchomości   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ceny jednak nie poszły znacznie w górę.

 

Jak wyjaśniał obecny na sesji Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zmiany następują w podpunkcie dotyczącym zajętych nieruchomości przeznaczonych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego. - Było 22 gr za metr kwadratowy, a jest 23 gr, więc wzrost o jeden grosz - wyjaśniał wójt.

 

Dwa grosze w górę

 

Niewielka zmiana nastąpiła także, jeżeli chodzi o budynki mieszkalne. Wzrost podatku za metr kwadratowy powierzchni zwiększył się o dwa grosze. Od budynków mieszkalnych było 59 gr, teraz mamy 61 gr - wyliczył włodarz.

Ostatnie poprawki dotyczą podpunktu, w których zawarte są nieruchomości związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń. Jak poinformował Galek, włodarz gminy, obecnie za metr kwadratowy stawka wynosi 4,70 zł. - W tym roku proponujemy 4,78 zł - powiedział. - Są to zmiany kosmetyczne, jak widać - skwitował na koniec wyjaśnień wójt.

 

Za projektem

 

Dwunastu radnych przychyliło się do uchwały i zagłosowało za jej przyjęciem. Natomiast trójka miała wątpliwości i postanowiła wstrzymać się od głosu. Byli to Andrzej Bujak, Piotr Maciąg, Rafał Stróż.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie gminy Cmolas, płacą 74 gr za metr kwadratowy powierzchni, niezależnie od zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE