Reklama

Reklama

GMINA CMOLAS. Wyróżnienie dla 99-latka

Opublikowano: śr, 14 sie 2019 10:04
Autor:

GMINA CMOLAS. Wyróżnienie dla 99-latka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (12 sierpnia) w gminie Cmolas miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jeden z mieszkańców został mianowany na wyższy stopień.

99-letni mieszkaniec gminy Cmolas, Stanisław Zagroba, został mianowany ze stopnia podporucznika na wyższy stopień oficerski porucznika w stanie spoczynku decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 1504 z dnia 03.07.2019 r.

Na wyższy stopień oficerski porucznika, zgodnie z ustawą, mianowane są osoby czynnej służby wojskowej oraz tak jak w przypadku pana Zagroby osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej. W uznaniu ich zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego oraz w działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej.

W uroczystości, która odbyła się w domu nominowanego Stanisława Zagroby, uczestniczyli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu ppłk mgr inż. Mirosław Ciesielski, lokalni samorządowcy, a także najbliższa rodzina, dzieci nominowanego, wnuki i prawnuki.

- To ważny dzień zarówno dla pana Stanisława Zagroby, jak i jego rodziny - podkreśliła Aneta Fryc, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy w Cmolasie.- To dzień, który pan Stanisław zapamięta na zawsze. Dziś dołączył do elitarnego grona oficerów Wojska Polskiego w stopniu porucznika. To ogromne wyróżnienie i podziękowanie za lata pełnionej służby wojskowej w czasie wojny jako saper-kierowca. To szczególny awans, z którego dumny był sam nominowany, jak i jego rodzina. Z tej okazji wszyscy uczestniczący w tym pięknym wydarzeniu gratulowali panu Stanisławowi awansu, a także życzyli kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu - mówi przedstawicielka urzędu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  wku

  nie zapominajcie że jest jeszcze generał z hadykówki

 • 2 lata temu | ocena +0 / -2

  ciekawy

  Szacunek dla weterana.Ten ktoś pierwszy z lewej z tym głupim usmieszkiem,to ktos nie halo?

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   observer

   Rzeczywiście, wszyscy pozostali dostojnie i z uznaniem a ten jakby go kto połaskotał z nienacka.....

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  Cmolesianin

  Awans to by był jakby pułkownika dali - byłby drugi w Cmolesie.