Reklama

Gmina Cmolas. Radny z Trzęsówki interweniuje w sprawie braku chodnika w kierunku Kosów

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Radny z Trzęsówki interweniuje w sprawie braku chodnika w kierunku Kosów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Przechodnie na widok jadącego samochodu muszą schodzić na pobocze - zauważa Andrzej Bujak.

Jak pisze w swojej interpelacji radny Bujak, w miejscowości Trzęsówka największe zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców stanowi brak chodnika w kierunku Kosów. - Przechodnie na widok jadącego samochodu muszą schodzić na pobocze. W zimie, gdy drogi są odśnieżone, a na poboczu leży hałda śniegu, ciężko wejść nawet na pobocze - informuje przedstawiciel wsi. - Budowa chodnika jest niezbędna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, szczególnie dzieciom.

Jak nadmienia radny, drugą bardzo ważną rzeczą jest dbanie o poprawę stanu dróg i należyte ich utrzymanie. - Mieszkańcy skarżą się, że do tej pory nie zostały przeprowadzone prace mające na celu zabezpieczenie powierzchni dróg - dodaje Andrzej Bujak, informując, że zostało nawiezione dopiero kruszywo na drogi wymagające remontu po zimowych wybojach. - Zasadne wydaje się ustalenie stałego okresu, w którym co roku będzie wykonywane zabezpieczenie powierzchni dróg, między innymi przed dalszymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Radny w swoim piśmie pytał, jakie planowane są inwestycje w miejscowości w najbliższych trzech latach oraz czy i kiedy planowana jest budowa chodnika, kiedy i na których drogach gminnych planowane jest kładzenie nawierzchni asfaltowej. 

Jak informuje w swojej odpowiedzi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w bieżącym roku urząd planuje remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych na długości około 550 metrów. W roku 2020 planowane jest wykonanie projektu budowlanego na remont drogi Trzęsówka - Jamnica oraz drogi Trzęsówka Południe - Koczubaj. - Nadmieniam, że Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej posiada wykonaną dokumentację na budowę chodnika dla pieszych przy drodze powiatowej Kosowy - Trzęsówka - Cmolas - zaznacza włodarz. Chodnik miałby liczyć ponad 400 metrów i znajdować się w Trzęsówce po lewej stronie. - W kolejnych latach, jeśli środki finansowe budżetu gminy na to pozwolą, gmina wykona nawierzchnię bitumiczną na projektowanych drogach oraz chodnik, na który dokumentację posiada Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej - informuje szef gminy, podkreślając, że o wprowadzeniu do realizacji każdej inwestycji decyduje Rada Gminy w Cmolasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE