Reklama

Gmina Cmolas. Mieszkańców wsi są bezradni patrząc z jaką prędkością przejeżdżają samochody obok ich posesji

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Mieszkańców wsi są bezradni patrząc z jaką prędkością przejeżdżają samochody obok ich posesji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny z Ostrów Tuszowskich wnioskuje o przestawienie znaku drogowego. Uważa, że mieszkańcy są bezradni, patrząc, z jaką szybkością przejeżdżają samochody obok ich posesji.

Ryszard Walczyk w swojej interpelacji pisze, że znak drogowy informujący kierowców o wjeździe w teren zabudowany, przy drodze powiatowej relacji Przyłęk-Komorów w Ostrowach Tuszowskich, od strony Przyłęka ustawiony jest na wysokości jednego z gospodarstw rolnych. - Wnoszę o ustawienie znaku informującego o terenie zabudowanym przy znaku oznajmującym wjazd do miejscowości Ostrowy Tuszowskie - zaznacza radny, uzasadniając, że zaraz za tym znakiem rozpoczyna się teren z budynkami mieszkalnymi zlokalizowanymi przy drodze powiatowej. - Interpelację tę składam w imieniu mieszkańców mojej wsi, którzy są bezradni, patrząc, z jaką szybkością przejeżdżają samochody obok ich posesji, zagrażając życiu ich i ich dzieci - podkreśla Ryszard Walczyk.

 W swojej odpowiedzi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznacza, że zarządcą dróg powiatowych jest Zarząd Powiatu i do jego kompetencji należy wykonanie wszelkich zmian w oznakowaniu. - W związku z powyższym gmina Cmolas zwróci się z pismem do Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej o rozważenie możliwości dokonania przedstawienia znaku "teren zabudowany" - zapewnia włodarz. Szef gminy uważa, że wpłynie to na poprawę warunków bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi powiatowej w Ostrowach Tuszowskich. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE