Reklama

GMINA CMOLAS. Dla świętego spokoju wnioski trzeba składać na piśmie

Opublikowano: ndz, 30 cze 2019 14:00
Autor:

GMINA CMOLAS. Dla świętego spokoju wnioski trzeba składać na piśmie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatni podpunkt "Wnioski do rady i informacje" wywołał kontrowersję podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy Cmolas.

Pierwszą informację i wniosek zgłosił Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. Chodziło mu o poprawę dróg gminnych na terenie jego sołectwa, które wymagają dowiezienia żwiru. Został on wymyty podczas ostatnich ulewnych deszczów i podtopień. - Zwracam uwagę wszystkim radnym, że chodzi o informację - podkreślił Ryszard Warzocha, przewodniczący rady. Podkreślił on, że wnioski należy składać do wójta na piśmie. - Będzie święty spokój (podczas obrad sesji - przyp. red.) - dodał szef rady. 

Obiekcje do zdania przewodniczącego miało jednak kilku radnych. - Tak, tylko zapytanie się wydłuża, a są czasem sprawy istotne, które można załatwić w krótkim czasie - zauważył Siębor. Jak tłumaczył przewodniczący Warzocha, na wnioski i interpelacje złożone przez rajców na piśmie wójt ma obowiązek odpowiedzieć jak najszybciej i zająć się każdą sprawą. 

Kilku radnych zgłosiło się, aby zabrać głos w podpunkcie wnioski do rady i informacje, ale po słowach przewodniczącego wycofali oni chęć zabrania głosu. - Więcej zejdzie czekać na odpowiedź, niż każdy zada pytanie i otrzyma jakąś odpowiedź - skwitował Ryszard Walczyk, radny Ostrów Tuszowskich. Po tych słowach szef radnych zamknął sesję. 

Każdą interpelację radnego, wraz z odpowiedzią na nią ze strony włodarza, można jednak znaleźć na stronie internetowej gminy Cmolas. Każdą z nich postaramy się Państwu przedstawić nas łamach naszej gazety Korso Kolbuszowskie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE