Reklama

Gmina Cmolas. Coraz więcej śmieci pojawia się przy drogach powiatowych w Ostrowach Tuszowskich

Opublikowano: wt, 23 kwi 2019 07:30
Autor:

Gmina Cmolas. Coraz więcej śmieci pojawia się przy drogach powiatowych w Ostrowach Tuszowskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawę kilkakrotnie poruszał Ryszard Walczyk, radny wsi.

Zaśmiecone rowy to problem nie tylko w Ostrowach Tuszowskich, ale i w całym powiecie. W miejscowości przy drogach powiatowych w rowach zalega bardzo dużo odpadów.

O problemie mówił na ostatniej sesji radny Walczyk. Apelował o zainteresowanie się sprawą, ponieważ wiosną najbardziej widać zalegające śmieci. - U nas jest bardzo duży problem z tymi śmieciami - mówi jedna z mieszkanek Ostrów Tuszowskich. - Co chwilę ktoś je wyrzuca i rowy są pełne butelek, papierów i nie wiadomo czego jeszcze - skarży się nasza Czytelniczka.

 Kolbuszowska policja przypomina o karach, które grożą osobom pozbywającym się w ten sposób odpadów. - Za zaśmiecanie lasu, zanieczyszczanie gleby, wody, wyrzucanie nieczystości, wywożenie śmieci, złomu, padliny czy innych nieczystości można zostać ukaranym grzywną do 5000 złotych - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa, i dodaje, że sąd może orzec również nawiązkę w wysokości odpowiadającej kosztom przywrócenia zanieczyszczonego miejsca do stanu poprzedniego ( np. koszty rekultywacji gleby). Na tym nie koniec. Jeżeli ktoś zakopuje śmieci w lesie, może nawet trafić do aresztu na 30 dni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +6 / -1

    Jan

    Podwyższają opłaty, wywóz coraz rzadziej i na końcu zdziwienie, że ludzie wyrzucają gdzie popadnie, lepiej niech im zalega, gnije i śmierdzi na posesji..