Reklama

Gmina Cmolas chce położyć asfalt na drodze. Nie wszystkim podoba się ten pomysł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Posłuszny

Gmina Cmolas chce położyć asfalt na drodze. Nie wszystkim podoba się ten pomysł - Zdjęcie główne

Nie wszyscy są zadowoleni z tego, że żwirowa droga w kierunku Księżej Drogi zostanie wyasfaltowana. Powód? Aby ulać asfalt, gmina musi najpierw wykupić części działek, które znajdują się wzdłuż tego traktu, w celu jego poszerzenia. | foto Bartosz Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas chce wyasfaltować trakt biegnący od drogi powiatowej w kierunku drogi Księżej, która prowadzi do Dąbrówki. Problem w tym, że nie wszyscy chcą tego asfaltu. Dlaczego?

Mieszkaniec Cmolasu poinformował nas o planach gminy. Jak tłumaczy, urząd chcąc wyasfaltować żwirowy trakt, musi wykupić części działek, które leżą wzdłuż drogi.

- Po co gminie aż taki szeroki asfalt? Nie mogliby zostawić tego tak, jak jest, tylko ewentualnie ulać ten asfalt?

- zastanawia się Czytelnik. 

Wykup ze specustawy

Jak poinformował Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, wykupem części działek znajdujących się wzdłuż drogi zajmuje się zgodnie z prawem ze specustawy Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Gmina z kolei w przyszłym roku zajmie się wyasfaltowaniem tej drogi. 

To będzie atrakcyjne osiedle

Co na zarzuty mieszkańca mówi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas? W rozmowie z nami przyznał, że wyasfaltowanie tej drogi znacznie wpłynie na atrakcyjność tej części Cmolasu. Wójt jest zdania, że po remoncie traktu znacznie wzrośnie zainteresowanie kupnem działek w tamtym miejscu i może powstać tam całkiem spore osiedle domów jednorodzinnych. 

Poszerzenie drogi z kolei jest konieczne, ponieważ przepisy jasno określają, jakiej szerokości ma być droga asfaltowa. Wójt dodał także, że nie ma tam dużych pól uprawnych, a wykup części gruntów nie powinien wpłynąć negatywnie na sąsiadujące pola. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy