Reklama

GMINA CMOLAS. 1,5 miliona za śmieci. Będzie drożej?

Opublikowano:
Autor:

GMINA CMOLAS. 1,5 miliona za śmieci. Będzie drożej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do przetargu na wywóz śmieci z terenu gminy Cmolas przystąpiły dwie firmy. Najniższa z zaproponowanych przez nie ofert opiewa na ponad 1,5 miliona złotych.

Najtańszą ofertę złożyła firma "Zieliński" z Rakowa. To ta sama firma, która dotychczas wywoziła śmieci z cmolaskiej gminy i ta sama, która wypowiedziała ostatnio gminie umowę na wywóz odpadów.

Półtora miliona

Przypomnijmy, że firma "Zieliński" końcem 2018 roku zaoferowała, że zajmie się wywozem śmieci z gminy Cmolas w 2019 i 2020 roku. Wówczas oferent zaproponował około 850 tys. zł za dwuletnią usługę. Ostatnio wypowiedział on jednak umowę gminie, co skutkowało tym, że cmolaski urząd musiał ponownie ogłosić przetarg. Tym razem firma, która go wygra, ma odbierać odpady od mieszkańców od maja 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Ponownie swoją ofertę złożyła firma z Rakowa. Tym razem jednak zaoferowała dwa razy więcej niż ostatnio. Najprawdopodobniej spowodowane jest to zwiększeniem kosztów, jakie ponosi firma, oddając odpady na wysypisko śmieci. Na większą stawkę składa się również prawdopodobnie to, że niesegregowane śmieci od kwietnia do października mają być odbierane od mieszkańców dwa razy w miesiącu.

Druga firma

Do przetargu przystąpiła również firma "Dezako". Za dwuletnią usługę wywożenia śmieci chce jednak prawie 2,3 miliona złotych. Gmina Cmolas natomiast zabezpieczyła nieco ponad 680 tys. zł za to zadanie. Opłata za wywóz odpadów z pewnością pójdzie w górę, ponieważ system śmieciowy ma się bilansować. Najprościej mówiąc, to mieszkańcy muszą pokryć wszelkie koszty związane z odbiorem i zagospodarowaniem śmieci. Gmina nie może dołożyć do tego zadania ze swoich pieniędzy.

- PO PRZETARGU -
Gmina Cmolas na to zadanie zabezpieczyła 684 556,87 zł brutto.
Firma Dezako zaproponowała 2 288 995,20 zł brutto.
Przedsiębiorstwo Zieliński zaproponowało 1 571 184 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE