Reklama

Gmina będzie miała nowego radnego

Opublikowano: wt, 17 lis 2020 11:41
Autor:

Gmina będzie miała nowego radnego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Wybory na radnego gminy Cmolas odbędą się w niedzielę, 10 stycznia 2021 roku. Do kiedy mogą zgłaszać się chętni?

Katarzyna Bryś-Dywan, komisarz wyborczy w Tarnobrzegu, poinformowała, że początkiem stycznia odbędą się wybory na radnego Ostrów Tuszowskich. Przypomnijmy, że dotychczasowy przedstawiciel mieszkańców i członek Rady Gminy Cmolas, Ryszard Walczyk zrezygnował z funkcji i złożył mandat.

Do 16 listopada

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 4a/206 do 16 listopada.  - Zawiadomienia może dokonać pełnomocnik komitetu wyborczego, osoba przez niego upoważniona lub może być przesłane pocztą - informuje komisarz Katarzyna Bryś-Dywan.


Pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych mogą zgłaszać kandydatów do składu Gminnej  Komisji Wyborczej w Cmolasie. Zgłoszenia należy składać w  siedzibie  Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu w terminie do 26 listopada.

Głosowanie korespondencyjne

Zgłoszenia kandydatów na członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Ostrowach  Tuszowskich przyjmuje urzędnik wyborczy w gminie Cmolas za pośrednictwem Urzędu Gminy w Cmolasie do 11 grudnia. 

Wyborcy,  którzy  najpóźniej  w  dniu  głosowania  kończą  60  lat,  niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym  stopniu niepełnosprawności oraz podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, mogą głosować korespondencyjnie. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony komisarzowi wyborczemu do 28 grudnia 2020 r. Wyjątkiem są wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do 5 stycznia 2021 r.

Ponadto komisarz Bryś-Dywan poinformowała, że wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także wyborca, który w dniu głosowania będzie miał ukończone 60 lat, może głosować przez pełnomocnika. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać wniesiony do wójta gminy Cmolas do 4 stycznia 2021 r.


Bez wyborów

 

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że uprawnione do głosowania w okręgu nr 10 w Ostrowach Tuszowskich są 403 osoby. Nasz rozmówca zaznacza, że jeżeli do 16 listopada tego roku wpłynie zgłoszenie tylko jednego kandydata, wówczas przeprowadzenie wyborów nie jest konieczne. Taka osoba "z automatu" przechodzi i zostaje pełnoprawnym członkiem Rady Gminy Cmolas.

Mieszkańcy chcący głosować na swojego kandydata będą to mogli zrobić korespondencyjnie lub osobiście, udając się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich.

W głosowaniu na radnego wezmą udział mieszkańcy okręgu nr 10, czyli sołectwa: Ostrowy Tuszowskie od nr 110 do końca oraz Toporów.


Wieś ma jeszcze jednego radnego. Jest nim Ryszard Gaweł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE