Reklama

Gdzie w święta Bożego Narodzenia do lekarza w Kolbuszowej? Kto pomoże w przypadku nagłego bólu zęba?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Gdzie w święta Bożego Narodzenia do lekarza w Kolbuszowej? Kto pomoże w przypadku nagłego bólu zęba? - Zdjęcie główne

Sprawdzamy, gdzie można uzyskać pomoc medyczną w Kolbuszowej w trakcie świąt. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nam kilka świątecznych dni. Gdzie w tym czasie w Kolbuszowej znajdziemy opiekę medyczną? Gdzie pojechać w przypadku, gdzie będzie nas bardzo bolał ząb? Sprawdzamy.

Jeszcze dzisiaj (piątek, 23 grudnia), lekarze będą przyjmować w ośrodkach zdrowia. Co jednak zrobić, gdy choroba złapie nas w trakcie świąt?

Od godziny 18 dzisiaj do wtorku (27 grudnia) do godz. 8. rano pacjenci będą mogli znaleźć pomoc w punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kolbuszowej. Mieści się on na parterze kolbuszowskiego szpitala. Numery kontaktowe: 17 227 12 22 (wew. 307), 728 504 845 lub 728 506 059. 

To właśnie tam będziemy mogli znaleźć pomoc, kiedy zachorujemy lub nasz stan zdrowia nagle się pogorszy. 

- Co ważne, pacjent udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację

- słyszymy w Narodowym Funduszu Zdrowia. 


Zamiast wizyty u lekarza w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, możesz skorzystać z konsultacji telefonicznej. Pielęgniarka, położna i lekarz dyżurują pod bezpłatnym numerem 800 137 200 całodobowo w weekendy i święta. W ten sposób można otrzymać e-receptę lub e-zwolnienie, gdy będzie to konieczne. 

Gdzie z bólem zęba?

Nie zawsze jednak pomoc, w konkretnym przypadku, otrzymamy w święta, chociażby Kolbuszowej. Przykładem może być nagły ból zęba, który może zepsuć nam całe święta. 

- W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można skorzystać z pomocy stomatologa w jednej z poradni doraźnej opieki stomatologicznej. Poradnie pracują w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę

- mówi Rafał Śliż, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału NFZ. 

Na terenie Podkarpacia działają cztery takie poradnie. Najbliższej Kolbuszowej są te zlokalizowane w:

  • Rzeszowie - ul. Poniatowskiego 4, tel. 17 852 62 53
  • Tarnobrzegu - ul. 11 Listopada, tel. 15 814 26 37


Zadzwoń po pogotowie

Kiedy jednak dochodzi do sytuacji bezpośredniego nagłego zagrożenia życia lub zdrowia od razu należy dzwonić pod numer 112 lub 999, aby wezwać zespół ratownictwa medycznego.

Tutaj podpowiedzą

Przez 24 godziny na dobę, również w czasie Świąt Bożego Narodzenia, do dyspozycji pacjentów są też konsultanci infolinii NFZ. Pod numerem 800 190 590 bezpłatnie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt. Konsultanci podpowiedzą, gdzie jest najbliższy szpital, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub dyżurująca apteka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy