Reklama

Futsalowe mistrzostwa Podkarpacia do 12 lat. Cztery zespoły pewne gry w wojewódzkim finale

Opublikowano:
Autor:

Futsalowe mistrzostwa Podkarpacia do 12 lat. Cztery zespoły pewne gry w wojewódzkim finale - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę, 3 listopada w Cmolasie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu kategorii wiekowej U-12. Po zaciętych rozgrywkach najlepsze okazały się drużyny z Mielca i Rzeszowa, które wywalczyły awans do finału.

W rozgrywkach wzięło udział 7 dziecięcych drużyn rocznika 2006 i młodszych. Eliminacje były rozgrywane w formule każdy z każdym. Celem turnieju jest propagowanie aktywności sportowej poprzez grę w futsal oraz wpajanie zasad fair-play wśród dzieci i młodzieży a w szczególności tych zamieszkałych na obszarach wiejskich.

Na uczestników czekał jak zwykle smaczny poczęstunek w postaci drożdżówek i owoców a także obiad w szkolnej stołówce. Nagrodami w turnieju były puchary, medale oraz dyplomy dla wszystkich drużyn. Nie zabrakło też nagród indywidualnych dla wyróżniających się zawodników. Nagrody wręczał przewodniczący Podkarpackiego ZPN wydział Futsalu pan Łukasz Krawczyk.

Turniej miał wspaniałą oprawę dzięki, jak zwykle niezawodnej organizacji ze strony Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wydział Futsalu i finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. To dzięki tej dotacji drużyny mogły uczestniczyć w rywalizacji bez konieczności opłaty wpisowego. Dziękujemy !

 

Klasyfikacja końcowa

1. APPN Piłkarskie Nadzieje Mielec I

2. ZKS Stal Rzeszów

3. APPN Piłkarskie Nadzieje Mielec II

4. MKS Kolbuszowa

5. KKS Kolbuszowianka

6. Lech Poznań Nowa Dęba

7. PGE Futbol Academy Jeżowe

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Karol Delikat (ZKS Stal Rzeszów)

Najlepszy bramkarz – Patryk Kusak (APPN Piłkarskie Nadzieje Mielec II)

Król strzelców – Jakub Wójcik (APPN Piłkarskie Nadzieje Mielec I)

Zwycięzcy i wicemistrzowie turniejów eliminacyjnych mają zapewniony awans do finału, który odbędzie się 24 listopada w Tryńczy. W finale zobaczymy również drużynę gospodarzy.

 

Tydzień później poznaliśmy kolejnych finalistów Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia U-12 w futsalu ze wsparciem MSiT. W miniony weekend odbyły się aż dwa turnieje eliminacyjne do finalistów dołączyło kolejne cztery drużyny.

 

Podczas zawodów w Grodzisku Dolnym najlepsze okazały się drużyny Dynovii oraz Stali Łańcut, z kolei po turnieju rozegranym w Oleszycach awans wywalczyły ekipy Orlika Przemyśl oraz JKS-u Jarosław. Stawkę uzupełnią dwie ostatnie drużyny, które zostaną wyłonione podczas eliminacji w Nowym Żmigrodzie 17 listopada.

Turnieje Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w kat. U-12 wspierane są przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Dzięki dofinansowaniu, drużyny biorą udział bezpłatnie w zawodach, każdy z uczestników otrzymuje ciepły posiłek, a wyjątkową rangę turniejów podkreśla ich profesjonalizacja.

Ostatni turniej eliminacyjny, który wyłoni dwóch ostatnich finalistów odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 listopada w Nowym Żmigrodzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE