Reklama

Fotowoltaika w jednej z gmin niebawem rusza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Fotowoltaika w jednej z gmin niebawem rusza - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikowiecka gmina bierze udział w programie unijnym polegającym na dofinansowaniu zakupu i instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE).

Przypominamy, że mieszkańcy gminy Dzikowiec biorą udział w projekcie "Rozwój odnawialnych źródeł energii w gminie Kolbuszowa i gminie Dzikowiec". Inwestycja ta współfinansowana jest budżetu Unii Europejskiej.

Każdy chętny mieszkaniec może uzyskać dofinansowanie w wysokości 84 proc. netto do wybranej przez siebie instalacji OZE. Opcji jest kilka. Pierwsza z nich to instalacja fotowoltaiczna. Drugą możliwością jest wymiana pieca na nowy, opalany biomasą typu pellet. Ponadto w projekcie uwzględniony jest również montaż pomp gruntowych oraz powietrznych. Każde zadanie realizować będzie inna firma.

Przetarg na instalację fotowoltaiki wygrała firma JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła. Oferent zaproponował 5 710 530,08 zł za tę inwestycję. Wojciech Kosek, pracownik działu inwestycji Urzędu Gminy w Dzikowcu, poinformował, że do tego zadania na liście głównej jest 79 wniosków z dzikowieckiej gminy. Ponadto jest też lista rezerwowa.

Jeśli chodzi o montaż gruntowych pomp ciepła do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, tym zadaniem zajmie się firma Geo Teo Teodor Kocur. Oferent proponuje pompy o mocy 6 kw, 10 kw i 13 kw. Na to zadanie na liście głównej są cztery wnioski mieszkańców dzikowieckiej gminy.

Z kolei na wymianę pieców została wybrana firma Flexipower Group Sp. z o.o. Sp. K. Oferent ten ma zająć się dostawą i montażem kotłów na biomasę. Na to zadanie na liście głównej znajduje się jeden wniosek. Pracownik gminy nadmienił, że kolejne wnioski mieszkańców wpływają do urzędu i obecnie dokonywana jest ocena techniczna.

Firma, która ma zamontować pompy powietrzne, nie została jeszcze wybrana. Pracownik gminy zaznaczył, że obecnie trwają procedury przetargowe. Na to zadanie wpłynęło 14 wniosków, które znajdują się na liście głównej.

Kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać realizacji powyższych zadań? Wykonawca ma 365 dni na realizację projektu po podpisaniu umowy. Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, pracownik działu inwestycji zaznaczył, że obecnie firma, która wygrała przetarg, opracowuje harmonogram wykonania tego zadania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy