Reklama

Stare piece w odstawkę. Rusza nowy projekt dla mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Stare piece w odstawkę. Rusza nowy projekt dla mieszkańców - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec wspólnie z gminą Kolbuszowa realizuje projekt, dzięki któremu mieszkańcy mogą otrzymać spore dofinansowanie na wymianę pieców.

W ramach projektu mieszkańcy dzikowieckiej gminy mają możliwość zadeklarować wymianę starego pieca do opału na nowy kocioł ekologiczny, opalany biomasą. 84 procent kwoty tego urządzenia zostanie sfinansowane w ramach projektu. Przetarg wygrała firma JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła. Cena oferenta to 5 710 530,08 zł. Jak pracownik kolbuszowskiej gminy zaznaczył, trwają przygotowania do podpisania umowy z oferentem.

Warto

Jakie są zalety takiego rodzaju ogrzewania domu? Przede wszystkim jest ono ekologiczne i bardziej oszczędne. Ponadto urządzenie do spalania jest proste w obsłudze. Nowoczesne kotły na biomasę mogą spalać różny opał. Podstawą jest pellet, jednak można również spalać owies, pestki bądź trociny. Dzięki temu użytkownik ma większe możliwości, jeśli chodzi o wybór tańszego i efektywniejszego rodzaju opału. Co ciekawe, kocioł na biomasę jest na tyle czysty, że może znajdować się w części mieszkalnej. Jeśli chodzi o zapach, jest niemalże identyczny jak ten, który wydobywa się z kominka. Nie ma też kurzu. Lecz najważniejszym aspektem jest ekologia. Biomasa jest czystym opałem, który w 100 procentach jest odnawialny w przeciwieństwie do węgla czy gazu. Stąd też określany jest mianem zielonej energii.

Jaka cena

Osoba składająca deklarację wyraża zgodę na udostępnienie nieruchomości w celu przeprowadzenia oceny technicznej. Ta zaś kosztuje 50 zł brutto, które należy wpłacić.

Ile zatem trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni? Dla przykładu cena kotła w przypadku kotła 15 kW, który ogrzeje dom o powierzchni 50-150 mkw, wynosi od 13 do 14 tys. złotych. Odliczając procent dofinansowania, za taki kocioł mieszkaniec zapłaci od 2 080 do 2 240 zł. Jest to jedynie przykładowa, szacunkowa kwota. Pracownik kolbuszowskiej gminy zaznaczył, że mogą się pojawić dodatkowe opłaty. Nowego kotła na biomasę zainteresowani będą mogli się spodziewać w przeciągu roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Nabór trwa

Pracownik dzikowieckiej gminy poinformował nas, że nie ma limitu na wnioski, jak również nabór trwa w sposób ciągły i nie ma końcowego terminu przyjmowania deklaracji.

By wziąć udział w projekcie, mieszkaniec gminy Dzikowiec musi pobrać druk wniosku, który dostępny jest na stronie internetowej gminy. Wypełniony należy złożyć w urzędzie gminy. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr. tel. 17 227 45 08.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy