Reklama

Reklama

Fotograf Wojciech Jachyra zaprezentował w Weryni swoje prace

Opublikowano: pt, 23 lut 2018 13:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (17 lutego) odbyła się pierwsza autorska wystawa fotograficzna Wojciecha Jachyry, młodego fotografa pochodzącego z Weryni.

Reklama

Spotkanie z fotografem rozpoczęło się o godz. 17 w Pałacu Tyszkiewiczów w Weryni. Poprowadziła je Agnieszka Mierzejewska z MiPBP w Kolbuszowej.

W klimat spotkania wprowadziły publiczność uczennice Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Na scenie wystąpiły Patrycja Gielarowska, autorka wierszy i Justyna Witas, miłośniczka fletu.

Wspomnienia

W trakcie spotkania organizatorzy wystawy przedstawili prezentację rodzinnych zdjęć  Wojciecha Jachyry. Artysta podzielił się z publicznością swoimi wspomnieniami i  doświadczeniami. Jak przyznał, sukces nie przyszedł od razu.

- Do Warszawy wyjechałem jakieś sześć lat temu specjalnie po to, aby zostać fotografem. Nie miałem jakiejś rozległej wiedzy fotograficznej, nie dysponowałem też doskonałym sprzętem, bo zaczynałem od lustrzanki - opowiedział Wojciech Jachyra.

Pierwsze portrety

- Kiedy kupiłem pierwszą lustrzankę, pojechałem z mamą na grzyby. Mama zbierała grzyby, a ja fotografowałem las. Takie były moje pierwsze przygody z fotografią i choć przyroda była pierwsza, nie poprzestawałem na tym - przyznał fotograf i dodał: - W technikum zacząłem fotografować koleżanki i kolegów z klasy i wtedy też ukierunkowałem się na fotografię modową i portretową.

Dwadzieścia zdjęć

Wystawa była pierwszą autorską wystawą fotograficzną Wojciecha Jachyry. Złożyło się na nią 20 zdjęć z pierwszych pięciu lat pracy na rynku fotografii mody. Zawiera efekty pracy z najgorętszymi nazwiskami polskiego modelingu, a także z nazwiskami z pierwszych stron gazet, takimi jak: Helena Narowicz, Sonia Bohosiewicz, Michalina Olszańska czy Rafał Maślak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.