Reklama

Firma zewnętrzna wchodzi do szpitala w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Firma zewnętrzna wchodzi do szpitala w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie 7,5 miliona złotych zapłaci kolbuszowski szpital konsorcjum firm, które wygrało przetarg na całodobowe utrzymanie czystości w obiektach SP ZOZ Kolbuszowa.

Umowa z zewnętrzną firmą ma zostać podpisana na cztery lata. Od listopada o porządek m.in. w budynku lecznicy i przychodni przy ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej mają dbać pracownicy szpitala przejęci przez konsorcjum.

Obawy pracowników

W sumie chęć przejścia do firmy zewnętrznej zadeklarowało ponad 30 osób. - Obawiamy się, co to będzie, ale pracować musimy,  bo z czegoś trzeba żyć - powiedziała nam jedna z osób, które zmienią pracodawcę.

- Mamy zapewnienie, że przez najbliższy rok nasze warunki pracy nie ulegną zmianie. Dojdzie nam natomiast obowiązków. Człowiek boi się tego, co nowe. Będzie nowy pracodawca, nowy zarząd. Początkiem grudnia, po przepracowanym miesiącu, będziemy mogły powiedzieć coś więcej na ten temat - dodaje nasza rozmówczyni.

Więcej niż było

To, czym będą zajmować się pracownicy konsorcjum, bardzo szczegółowo określa dokument przygotowany przez dyrekcję szpitala. Znajdziemy w nim informacje dotyczące np. tego, jak często salowe mają przecierać grzejniki, myć podłogi czy zabawki na oddziale dziecięcym.

- Zawyżyliśmy poprzeczkę tej firmie, aby nikt nie mógł później powiedzieć, że jest gorzej, niż było do tej pory - mówi dyrektor Strzelczyk. 


Oni wygrali przetarg:

Konsorcjum firm z Wrocławia:

  • Impel Facility Services Sp. z o.o.
  • Optima Care Sp. z o.o. 
  • Optima Cleaning Sp. z o.o.
  • Hospital Service "Company: Sp. z o.o. Sp. K.7 

Zaproponowana kwota: 7 432 119,36 zł 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE