Reklama

Ekonomia na Wesoło

Opublikowano: czw, 28 wrz 2017 09:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ekonomia to wcale nie cyferki czy nudne liczenia. Przekonali się o tym przybyli w ubiegłym tygodniu do Zespołu Szkół Agrotechniczo-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni gimnazjaliści z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Celem spotkania było ukazanie tajników i zagadek tej nauki w lekki, interesujący, a także oryginalny sposób. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu „Ekonomia na Wesoło” finansowanego ze środków Fundacji Rozwoju Regionalnego „Serce” w Kolbuszowej. Ekonomiści ze szkoły - oczywiście pod nadzorem nauczycieli - przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek wiele atrakcji m.in.: uczyli ich obsługi programu kadrowo-płacowego Gratyfikant GT, pokazali na czym polega sporządzanie dowodów księgowych, wtajemniczali w obsługę kas fiskalnych, wspólnie rozpoznawali banknoty. Goście, poprzez sporządzanie anagramów mogli zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości, zarządzania, ekonomii, marketingu, bankowości i finansów. Ta nauka i wiedza zdobyta podczas warsztatów okazała się niezwykle cenna podczas ekonomicznej gry terenowej pt. „Skarbiec”, która rozpoczęła się testem. 

Kolejnymi konkurencjami były: łamigłówki i zagadki logiczne z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości czy przedsiębiorczości. Oj, działo się! Wszystkie te „zabawy” wymagały od uczniów precyzji i ostrożności, ale także spostrzegawczości. Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim kreatywnością i refleksem – było to poważne i ambitne wyzwanie.

Zwycięskie drużyny:
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Cmolasu w składzie: Natalia Rębisz, Hubert Wilk, Paweł Wójcik.
II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej w składzie: Louis Hanicolte, Konrad Sitko, Dominik Czachor.
III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Dzikowca w składzie: Joanna Mytych, Karolina Sasiela, Barbara Ptaś.
Nagroda specjalna za Quiz Kahoota z zakresu ekonomii trafiła do drużyny z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej w składzie: Dominika Kicińska,Weronika Kwiecień oraz Olga Miszczak.

Gimnazjalistów i członków Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości czeka jeszcze w październiku nagroda główna - atrakcyjna wycieczka na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz do Sejmu i Senatu RP. Będzie to świetna okazja nie tylko do poznania i zwiedzenia nowych miejsc, ale też zdobycia nowej wiedzy, integracji uczestników, podniesienia samooceny, wymiany poglądów i zainteresowań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.