Reklama

Dzisiaj na kolbuszowskich drogach będzie więcej policji również grupa SPEED ruszy w teren. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: podkarpacka policja

Dzisiaj na kolbuszowskich drogach będzie więcej policji również grupa SPEED ruszy w teren. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań. | foto podkarpacka policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole na drogach powiatu kolbuszowskiego. Dzisiaj, piątek (19 maja) policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”.

W tym dniu należy spodziewać się większej liczby kontroli prędkości na drogach powiatu kolbuszowskiego szczególnie w obszarach, gdzie często występują niebezpieczne zdarzenia drogowe.

Trzeba pamiętać, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków, które skutkują tragicznymi ofiarami. Dlatego kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów, zwłaszcza ci, którzy znacząco przekraczają dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Grupy SPEED policyjnej będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, a ich głównym zadaniem jest wykrywanie kierowców, którzy wykazują szczególnie niebezpieczne zachowania.

- Apelujemy do wszystkich kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i zachowywali ostrożność w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek nakazują szczególną uwagę. Szczególna czujność jest niezbędna w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w pobliżu skrzyżowań

- podkreślają mundurowi. 

Bezpieczeństwo na drogach jest wspólnym zadaniem i zależy od każdego z nas. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami czy pieszymi, musimy zdawać sobie sprawę z naszej roli w tworzeniu bezpiecznego środowiska drogowego.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości to nie tylko obowiązek prawny, ale także wyraz troski o nasze życie oraz życie innych uczestników ruchu. Redukcja prędkości daje nam większą kontrolę nad pojazdem i więcej czasu na reakcję w nagłych sytuacjach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy