Reklama

Dziś z koronawirusem walczyć będzie 8190 pracowników wojska

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 18:00
Autor:

Dziś z koronawirusem walczyć będzie 8190 pracowników wojska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę w walkę z koronawirus zaangażowanych będzie 8190 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1429 jednostek sprzętu - poinformował minister resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8190 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1429 jednostek sprzętu. Żołnierze wspierają służby MSWiA w ochronie granic, patrolowaniu miejsc publicznych i kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny" - poinformował w sobotę na Twitterze Błaszczak.

Wojsko od marca uczestniczy w działaniach służących ograniczaniu epidemii. Żołnierze transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków, wspierają Straż Graniczną, i policję, z którą prowadzą wspólne patrole.

W gotowości pozostaje 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii każdego dnia wykonuje testy umożliwiające wykrywanie koronawirusa. W całym kraju działa siedem wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE