Reklama

Dzikowiecki samorząd zdecydował się na budowę chodnika w stronę Mechowca

Opublikowano: pon, 8 kwi 2019 06:30
Autor:

Dzikowiecki samorząd zdecydował się na budowę chodnika w stronę Mechowca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec zdecydowała o budowie chodnika w Dzikowcu. Trakt ma mieć długość ponad 800 metrów.

 

Gmina Dzikowiec przeznaczyła 900 tys. zł na trzy chodniki przy drogach powiatowych. Ta kwota okazała się być zbyt mała, dlatego urząd początkowo zdecydował, że trakty powstaną w Wilczej Woli i Lipnicy. Zabrakło na ścieżkę dla pieszych w Dzikowcu. Urząd znalazł inne, korzystniejsze rozwiązanie na budowę dłuższego chodnika.

Pomoc z zewnątrz

Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, poinformował na ostatnim posiedzeniu komisji (środa, 27 marca), że urząd zdecydował się nie realizować zadania z własnych pieniędzy. Jak dodał włodarz, dotacja ma pochodzić z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, w kwocie 875 tys. zł. Powiat kolbuszowski wycenił całość zadania na 1 mln 250 tys. zł. Gmina po uzyskaniu dotacji (70 proc.) dołożyć ma 375 tys. zł.

Kontynuacja

Chodnik ma być kontynuacją istniejącego traktu od Dzikowca, w stronę Mechowca. Ma zakończyć się na granicy Dzikowca i nie połączy się z ciągiem dla pieszych, który znajduje się w Mechowcu. Pozostaje czekać, aż wojewoda pozytywnie rozpatrzy wniosek dzikowieckiego urzędu. - Jeżeli to nie wypali, będziemy się zastanawiać nad innym rozwiązaniem - skwitował wójt Tęcza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.