Reklama

Dzikowiec szuka firmy do odbioru śmieci. Radny: - Podwyżka jest prawdopodobna

Opublikowano:
Autor:

Dzikowiec szuka firmy do odbioru śmieci. Radny: - Podwyżka jest prawdopodobna  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec ogłosiła przetarg na odbiór śmieci w 2020 roku. - Czy ceny znów pójdą w górę? - zastanawiają się mieszkańcy.

Urząd na odbiór odpadów komunalnych w 2019 roku zaplanował 223 tys. zł. Po pierwszym unieważnionym przetargu ogłoszono kolejny. W drugim zapytaniu wygrało przedsiębiorstwo "Zieliński". Firma zaproponowała jednak znacznie wyższą kwotę, niż zakładała gmina. Za wywóz śmieci w 2019 roku oferent zaproponował 353 tys. zł. W efekcie opłata za odbiór śmieci została podwyższona. 

Jak będzie w przyszłym roku? Przedsiębiorstwo, które wygra ogłoszony przez samorząd przetarg, zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci od mieszkańców. Ponadto będzie zabierać opady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowym Dzikowcu i Wilczej Woli.

- Mam nadzieję, że śmieci znów nam nie zdrożeją od przyszłego roku - mówi jeden z mieszkańców. - Wszystko i tak poszło w górę, a śmieci i tak są drogie - dodaje. 

Zdaniem radnego Jana Tęczy prawdopodobna jest podwyżka opłat za śmieci. Gmina Dzikowiec ogłosiła przetarg stosunkowo wcześnie, aby mieć czas na ewentualne unieważnienie przetargu i ponowne jego ogłoszenie przed zakończeniem roku, jeżeli firmy zaproponowałyby zbyt wysoką cenę. Jak pokazują wcześniejsze przypadki, przy drugim podejściu przedsiębiorcy proponują często niższe ceny. 

Jak informuje urząd w swoim ogłoszeniu, na terenie gminy Dzikowiec liczba mieszkańców wynosi ok. 4704, a zameldowanych według stanu na 30 września 2019 jest 6650. Na terenie gminy znajduje się około 1334 nieruchomości. W jej skład wchodzi osiem miejscowości.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE