Reklama

Dzikowiec. Co z dawną siedzibą Samorządowego Centrum Kultury?

Opublikowano: ndz, 21 kwi 2019 07:30
Autor:

Dzikowiec. Co z dawną siedzibą Samorządowego Centrum Kultury?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mijają już kolejne miesiące, jak dzikowiecki ośrodek kultury przeniósł się do dworu. Jakie gmina ma plany odnośnie dawnej siedziby Samorządowego Centrum Kultury?

 

Przez pierwsze dwa miesiące roku koszty utrzymania dworu Błotnickich w Dzikowcu wyniosły kilka tysięcy złotych. Na ogrzewanie, wodę, prąd, sprzątanie itp. w tym czasie  wydano 5154,97 zł.

  

Zajęcia i praca

 

W dworze w Dzikowcu działa od stycznia Samorządowe Centrum Kultury. Przeniosło się ono ze swojej dawnej siedziby, która mieściła się obok biblioteki na ul. ks. S. Sudoła. Jak informuje w piśmie Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, od początku roku zorganizowano "Ferie z SCK 2019", w tym warsztaty plastyczne, wykonano dekoracje z przygotowanego własnoręcznie kolorowego piasku, krasnale ze zużytej odzieży, piernikowe serduszka walentynkowe, były zajęcia edukacyjne oraz zajęcia z rytmiki.

W zajęciach uczestniczyło łącznie 36 dzieci. W dworku odbyły się też dwudniowe warsztaty wyrobów z wióra osikowego dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Dzikowiec, w których uczestniczyło 48 kobiet. Ponadto cyklicznie odbywają się zajęcia gitarowe dla 10 osób oraz wokalne dla 25 osób.

W SCK pracuje trzy osoby na umowie o pracę (w tym dyrektor ośrodka). W przeliczeniu na etaty wychodzi 1 i 5/6 etatu oraz dwie osoby na stażu.

 

Zwiedzający

 

Wnętrza dworku Błotnickich w Dzikowu można zwiedzać w godzinach pracy Samorządowego Centrum Kultury, czyli od godz. 10 do 18. Zabytkowy park jest ogólnodostępny w każdy dzień tygodnia.

Z kolei pomieszczenia biurowe w dawnej siedzibie SCK przeznaczone są do remontu. - Sala widowiskowa wykorzystywana jest do zajęć tanecznych, karate, tenisa stołowego oraz prób do przedstawień - informuje włodarz gminy.

Z pomieszczeń korzysta także Klub Seniora. W budynku mieści się biblioteka. Jak dodaje w swoim piśmie wójt Tęcza, koszty zużycia energii elektrycznej w dawnej siedzibie centrum kultury na ul. ks. Sudoła nieznacznie zmalały, ponieważ wykorzystywane tam były tylko dwa pomieszczenia biurowe.

 

Dotacja

 

Samorządowe Centrum Kultury otrzymało ostatnio dofinansowanie w kwocie 115 tys. zł na wyposażenie zabytkowego dworku. O to, co zostanie zakupione za te pieniądze, zapytaliśmy Bogumiłę Kosiorowską.

- Odpowiedź na to pytanie będzie możliwa po aktualizacji wniosku oraz ostatecznej decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - informuje dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. 

- Pierwotnie wniosek był złożony na kwotę 271 094 zł łącznie z wkładem własnym. Przyznane mamy 115 tys. zł. Wniosek musi zostać zaktualizowany, kiedy to uczynię i będzie akceptacja, to będę mogła takich informacji udzielić. Póki co czeka mnie dużo pracy, trzeba od początku zrobić rozeznanie cenowe - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.