Reklama

Dzieci uciekają do miasta

Opublikowano:
Autor:

Dzieci uciekają do miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niespełna 200 dzieci z całej gminy rozpoczęło naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. W trzech placówkach liczba uczniów w oddziale nie przekracza dziesiątki. W dwóch taka klasa w ogóle nie powstała.

Informację odnośnie liczby dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, przedstawił na ostatniej sesji (31 sierpnia) Ireneusz Kogut, inspektor do spraw oświaty. Dane nie napawają optymizmem. W Szkole Podstawowej w Bukowcu i w Domatkowie do pierwszej klasy nie został zapisany ani jeden siedmio- i sześciolatek. Niewiele lepiej sytuacja wygląda w placówkach w Zarębkach, Przedborzu i Kolbuszowej Górnej. W pierwszych klasach uczy się tam odpowiednio pięcioro, siedmioro i dziewięcioro dzieci. Najwięcej, bo aż 79 uczniów, od września uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W tej placówce, z uwagi na większą niż oczekiwano liczbę zgłoszeń, utworzono dodatkowy oddział (w tej chwili są tam cztery pierwsze klasy). 

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE