Reklama

Działki w gminie Cmolas sprzedane! Zainteresowanie mieszkańców było duże

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Działki w gminie Cmolas sprzedane! Zainteresowanie mieszkańców było duże - Zdjęcie główne

Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich, zaznacza, że budownictwo w jej wsi zaczyna się rozwijać, z czego jest zadowolona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pięć działek w Porębach Dymarskich i dwie w Ostrowach Baranowskich zostało sprzedanych. Zainteresowanie ze strony mieszkańców było bardzo duże.

Radni początkowo nie byli chętni, aby pozbyć się gminnych gruntów. Finalnie jednak wyrazili zgodę na ich zbycie. 

Ostatecznie działki położone w Porębach Dymarskich i Ostrowach Baranowskich trafiły pod młotek w poniedziałek (7 listopada), a samorząd zdecydował się na kosmetyczną zmianę cen. Podczas licytacji niektóre kwoty mocno poszły w górę. O ich ostatecznych cenach poinformujemy w przyszłym tygodniu, ponieważ urząd ma siedem dni na ogłoszenie wyników przetargu. 

Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich, nie kryła swojego zadowolenia z faktu, że udało się sprzedać aż pięć działek w jej wsi.

- Myślę, że budownictwo u nas się rozwija i będzie się rozwijać. Mamy bardzo ładne tereny, sprzyjające przyszłym i obecnym mieszkańcom. Budują się drogi asfaltowe przez co Poręby stają się atrakcyjniejsze

- tłumaczy sołtys Teresa Maciąg.

- Działki znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, przy drodze asfaltowej, więc myślę, że nowi właściciele będą zadowoleni - zaznacza nasza rozmówczyni.  

Dodała ona także, że ma nadzieję, że pieniądze ze sprzedaży działek przeznaczone zostaną na Poręby Dymarskie i na inwestycje we wsi. Zapewniła, że sołectwo będzie się o to starać. 

Gmina Cmolas sprzedała działki

Porębach Dymarskich:

o pow.0,1210 ha - cena wywoławcza wynosiła 27 500 zł

o pow. 0,1776 ha - cena wywoławcza wynosiła 38 500 zł

o pow. 0,1739 ha - cena wywoławcza wynosiła 34 tys. zł

o pow. 0,1699 ha - cena wywoławcza wynosiła 31 400 zł

o pow. 0,1740 ha- cena wywoławcza wynosiła 31 400 zł

Ostrowach Baranowskich:

o pow. 0,1537 ha - cena wywoławcza wynosiła 33 600 zł

o pow.0,1408 ha - cena wywoławcza wynosiła 30 800 zł

Ceny wywoławcze odbiegają od ostatecznych, ponieważ podczas licytacji poszły one w górę. O konkretnych kwotach poinformujemy już niebawem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy