Jak dowiadujemy się od Józefa Tęczy, zastępcy wójta gminy Dzikowiec, zabytkowy budynek wymaga jeszcze zamontowania wyposażenia i umeblowania. Jak dodał w rozmowie z nami włodarz gminy, nie ma jeszcze zatwierdzonej daty oficjalnego otwarcia dworu.
Fortepian i tablety
Wyremontowany za kilka milionów złotych zabytek ma pełnić funkcję instytucji kultury. Będą się tam odbywać między innymi wystawy, koncerty i wideokonferencje. Mieszkańcy gminy oraz turyści będą mogli zwiedzać park, w którym zlokalizowana jest zabytkowa kapliczka św. Jana Nepomucena.
Aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, gmina zakupiła już odpowiedni sprzęt. Jest to telebim o wym. 246 cm na 144 cm, pięć ośmiocalowych tabletów, pięć laptopów, fortepian akustyczny, nagłośnienie, a w nim kolumny, subwoofery oraz mikrofony. Dostępny ma być również sprzęt oświetleniowy, który pozwoli na pełne wykorzystanie infrastruktury. Zakupem odpowiedniego materiału zajął się salon muzyczny "Gama", który zakupił powyższy sprzęt za cenę 110 267,04 zł brutto. Towar zgodnie z przetargiem miał być dostarczony do końca czerwca.
Jak informuje Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, sprzęt jest już dostarczony. Oprócz fortepianu, który będzie zamontowany na stałe w dworze, pozostały sprzęt będzie mobilny. Oznacza to, że będzie wykorzystywany podczas imprez okolicznościowych, koncertów i uroczystości.
Gołe ściany
Budynek z zewnątrz już cieszy oczy mieszkańców Dzikowca. A jak zabytek wygląda wewnątrz? Na naszą propozycję zrobienia kilku zdjęć pracownicy urzędu odpowiedzieli "nie". Dlaczego? Według Józefa Tęczy na razie nie ma czego pokazywać, oprócz pustych ścian.
Kiedy więc ta sztandarowa inwestycja gminy Dzikowiec będzie gotowa na pokazanie mieszkańcom? Na to pytanie nikt w urzędzie nie był w stanie nam odpowiedzieć.