Reklama

Dworek w Dzikowcu mimo zakończonych prac nadal pozostaje zamknięty. Kiedy będzie dostępny dla zwiedzających?

Opublikowano:
Autor:

Dworek w Dzikowcu mimo zakończonych prac nadal pozostaje zamknięty. Kiedy będzie dostępny dla zwiedzających? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończyły się prace remontowe w dworze Błotnickich w Dzikowcu. Sprzęt i wyposażenie zostało już zakupione. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie obiektu.

Jak dowiadujemy się od Józefa Tęczy, zastępcy wójta gminy Dzikowiec, zabytkowy budynek wymaga jeszcze zamontowania wyposażenia i umeblowania. Jak dodał w rozmowie z nami włodarz gminy, nie ma jeszcze zatwierdzonej daty oficjalnego otwarcia dworu. 

 

Fortepian i tablety

 

Wyremontowany za kilka milionów złotych zabytek ma pełnić funkcję instytucji kultury. Będą się tam odbywać między innymi wystawy, koncerty i wideokonferencje. Mieszkańcy gminy oraz turyści będą mogli zwiedzać park, w którym zlokalizowana jest zabytkowa kapliczka św. Jana Nepomucena.

Aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, gmina zakupiła już odpowiedni sprzęt. Jest to  telebim o wym. 246 cm na 144 cm, pięć ośmiocalowych tabletów, pięć laptopów, fortepian akustyczny, nagłośnienie, a w nim kolumny, subwoofery oraz mikrofony. Dostępny ma być również sprzęt oświetleniowy, który pozwoli na pełne wykorzystanie infrastruktury. Zakupem odpowiedniego materiału zajął się salon muzyczny "Gama", który zakupił powyższy sprzęt za cenę 110 267,04 zł brutto. Towar zgodnie z przetargiem miał być dostarczony do końca czerwca. 

Jak informuje Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, sprzęt jest już dostarczony. Oprócz fortepianu, który będzie zamontowany na stałe w dworze, pozostały sprzęt będzie mobilny. Oznacza to, że będzie wykorzystywany podczas imprez okolicznościowych, koncertów i uroczystości.

 

Gołe ściany

 

Budynek z zewnątrz już cieszy oczy mieszkańców Dzikowca. A jak zabytek wygląda wewnątrz? Na naszą propozycję zrobienia kilku zdjęć pracownicy urzędu odpowiedzieli "nie". Dlaczego? Według Józefa Tęczy na razie nie ma czego pokazywać, oprócz pustych ścian. 

Kiedy więc ta sztandarowa inwestycja gminy Dzikowiec będzie gotowa na pokazanie mieszkańcom? Na to pytanie nikt w urzędzie nie był w stanie nam odpowiedzieć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE