Reklama

Dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego zostały oszukane przez Internet. Policjanci niemal codziennie przyjmują takie zgłoszenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego zostały oszukane przez Internet. Policjanci niemal codziennie przyjmują takie zgłoszenia  - Zdjęcie główne

Dwie kobiey został oszukane przez Internet. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, do kolbuszowskiej jednostki zgłosiły się dwie mieszkanki naszego powiatu. Obydwie kobiety zostały oszukane podczas transakcji internetowych.

Oszustwa internetowe to obecnie jedno z najczęściej zgłaszanych przestępstw. Kolbuszowscy policjanci niemal codziennie przyjmują zawiadomienia od osób, które zostały oszukane podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność, kiedy internetowy kontrahent prosi nas o podanie szczegółowych danych dotyczących logowania się do naszej bankowości elektronicznej.

- W czwartek, do kolbuszowskiej jednostki zgłosiły się dwie mieszkanki naszego powiatu. Obydwie kobiety zostały oszukane podczas transakcji internetowych. Jedna z pokrzywdzonych powiadomiła, że chciała zakupić kinkiet na popularnej platformie zakupowej. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się ze sprzedawcą, który automatycznie przesłał link, prosząc ją, aby go otworzyła i wypełniła dane. Po otworzeniu linku kobieta weszła na stronę banku, gdzie wypełniła wymagane rubryki dotyczące numeru karty, daty jej ważności i pin-u.  W ten sposób z konta kobiety zniknęło kilka tysięcy złotych

- relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

W podobny sposób została oszukana inna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży, również na jednej z internetowych platform zakupowych odzież. Z jej relacji wynikało, że od razu po wystawieniu ogłoszenia o sprzedaży otrzymała wiadomości e-mailowe, że aby otrzymać zapłatę za towar musi podać m.in. numer karty i pin.

Zgodnie z poleceniami pokrzywdzona wpisała wymagane dane. Po chwili automatyczna sekretarka podała jej kod. Po wpisaniu kodu nastąpiło automatyczne przekierowanie płatności z jej rachunku bankowego na innego odbiorcę. Również i tym razem oszuści okradli kobietę na kilka tysięcy złotych.  

- Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, aby zachować szczególną czujność kiedy w trakcie transakcji internetowych ktoś prosi nas o podawanie szczegółowych informacji dotyczących danych do logowania w naszej bankowości elektronicznej

- przestrzegają kolbuszwscy policjanci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy