Reklama

Dwie imprezy, w ciągu tego samego dnia w gminie Raniżów? Mieszkańcy uważają, że to robienie sobie nawzajem konkurencji

Opublikowano:
Autor:

Dwie imprezy, w ciągu tego samego dnia w gminie Raniżów? Mieszkańcy uważają, że to robienie sobie nawzajem konkurencji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przesunięcie terminu imprezy w Woli Raniżowskiej nie spodobało się mazurzanom, którzy tego samego dnia organizują biesiadę u siebie. Jak twierdzą, ośrodek kultury sam sobie robi konkurencję. Z patowej sytuacji tłumaczy się Dariusz Sobolewski.

"Mazurskie Mecyje" i "Święto kłosa" w Woli Raniżowskiej - te dwie imprezy mają odbyć się 16 września na terenie gminy Raniżów.

Druga z nich planowana była jednak wcześniej na 9 września.

Przesunięcie terminu wydarzenia w Woli szczególnie nie spodobało się mazurzanom, którzy interweniowali u nas w tej sprawie.

Termin od lipca

W piątek 31 sierpnia odebraliśmy kilka telefonów od mieszkańców Mazurów. Informacje te, przy okazji rozmowy na temat planowanej imprezy, potwierdziła nam Maria Zawada, członek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Mazury. Jak powiedziała, biesiada rodzinna pn. "Mazurskie Mecyje" planowana była na 16 września już od dłuższego czasu. - Kiedy początkiem lipca wybieraliśmy termin zorganizowania biesiady, myśleliśmy najpierw o 12 sierpnia. Okazało się jednak, że nie możemy w tym terminie zrobić imprezy, dlatego ustaliliśmy nową datę - na 16 września - mówi Maria Zawada.

Bez uprzedzenia

Jak mówi członkini zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Mazury, o tym, że 16 września oprócz biesiady w Mazurach odbędzie się także impreza w Woli, dowiedziała się przypadkiem, a nie od Dariusza Sobolewskiego, pełniącego obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.
Wiadomość o konkurencyjnej imprezie wyraźnie jednak poruszyła przedstawicieli sołectwa Mazury. - Zadzwoniłam więc do dyrektora GOKSiR-u, który stwierdził, że powodem przesunięcia terminu imprezy w Woli jest odpust parafialny w Porębach Wolskich. Powiedziałam mu, że nawet jeśli taki problem wyszedł, to trzeba było nas wcześniej poinformować  i być może wspólnie wymyślilibyśmy jakieś rozwiązanie. Dyrektor jednak stwierdził, że nie mają już innej możliwości i impreza w Woli odbędzie się tego samego dnia co u nas - wyjaśniła.

Przyjeżdża biskup

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w poniedziałek, 3 września, Dariusza Sobolewskiego. Jak powiedział nam szef raniżowskiego ośrodka kultury, powodem przesunięcia imprezy w Woli Raniżowskiej na 16 września jest odpust, który ma się odbyć 9 września w Porębach Wolskich. Sobolewski dodał, że na uroczystą mszę świętą przyjeżdża do Porąb Wolskich biskup Krzysztof Nitkiewicz, a w odpuście będzie chciała wziąć udział duża część mieszkańców gminy, dlatego też postanowiono przełożyć planowane również na 9 września "Święto kłosa" w Woli Raniżowskiej.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE