Reklama

Dwa tysiące za niezapłacony abonament

Opublikowano:
Autor:

Dwa tysiące za niezapłacony abonament - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Opłaty audiowizualnej póki co nie będzie. Planowane zmiany, które miały wejść w życie w 2017 r., stoją pod znakiem zapytania. Tymczasem ściąganie abonamentu przebiega po staremu, a do naszych drzwi coraz częściej pukają „pocztowi inkasenci”. Sprawdziliśmy, ile zalegają państwu mieszkańcy naszego powiatu? Jesteście ciekawi?

Propozycji zmian w abonamencie jest bardzo wiele. Najczęściej wymieniana to pomysł, by wprowadzić opłatę audiowizualną w wysokości 15 zł. Danina na rzecz państwa doliczona zostałaby do prądu. Inkasowana przez dostawców energii. Zwolnione z niej byłyby m. in. osoby po 75. roku życia i inwalidzi. W praktyce to dostawcy prądu informowaliby swych klientów o obowiązku uiszczenia opłaty. Pobieraliby od nich pieniądze, po czym przekazywali je fiskusowi. Należność nie byłaby więc uzależniona od posiadania w domu zarejestrowanego odbiornika RTV. Dostawcy prądu sprawdzaliby, kto płaci, a kto nie. Tymi, którzy od obowiązku się uchylają, zajęłyby się urzędy skarbowe.

Więcej w 31 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE