Reklama

Duży sprzeciw wobec budowy masztu telefonii komórkowej w Cmolasie. Gmina poparła mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Duży sprzeciw wobec budowy masztu telefonii komórkowej w Cmolasie. Gmina poparła mieszkańców - Zdjęcie główne

Kolorem niebieskim na mapie zaznaczono miejsce w Cmolasie, w którym miałaby powstać wspomniana wieża nadajnikowa. | foto Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Maszt telefonii komórkowej, który miał stanąć w Cmolasie, wzbudził duży sprzeciw. Do urzędu trafił protest z wieloma podpisami mieszkańców. Urząd przychylił się do niego.

Dwa maszty stanąć mają na terenie gminy Cmolas. Jeden znaleźć ma się na działce nieopodal skrętu na szkołę i stadion w Ostrowach Baranowskich. Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że do urzędu wpłynęły zastrzeżenia od jednego z mieszkańców. Ostatecznie maszt w Ostrowach ma jednak powstać. 

Sprzeciw mieszkańców 

Pod znakiem zapytanie stoi budowa wieży sieci Play, która ma zostać zlokalizowana w Cmolasie, niedaleko głównego skrzyżowania, nieopodal krajowej "dziewiątki". 

Elżbieta Wyparło, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego, kilka tygodni temu wyjaśniła, że wpłynął oficjalny protest od mieszkańców, opatrzony wieloma podpisami, którzy nie zgadzają się z tą lokalizacją. Urząd miał rozpatrzyć protest. 

Od pracownika cmolaskiego urzędu dowiedzieliśmy się, że urząd przychylił się do sprzeciwu. Oznacza to, że Play, chcąc budować maszt w Cmolasie, będzie musiał zwrócić się w tej sprawie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu.  

32 stacje bazowe

Sieć Play planuje budowę 32 stacji bazowych telefonii komórkowej na terenie wszystkich gmin powiatu kolbuszowskiego. Inwestycje są na różnym poziomie zaawansowania, a na kolejność ich realizacji wpływ mają nie tylko warunki techniczne, ale także przebieg procesu uzyskiwania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę.

- Aktualnie realizowane są inwestycje w Lipnicy, Woli Raniżowskiej, Cmolasie, Zarębkach, Komorowie, Nowej Wsi, Raniżowie oraz Kolbuszowej Górnej

- przekazują przedstawiciele sieci komórkowej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy