Reklama

Duże i kosztowne zmiany w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Tak wyglądają sale lekcyjne po remoncie [ZDJECIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej podczas wakacji przeszła niemały remont. Kwota sięgnęła niespełna 280 tysięcy złotych. Jakie prace wykonano?

Podczas wakacji w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej przeprowadzona została modernizacja pomieszczeń, które znajdują się w najstarszym budynku placówki. Sprawdzamy, co dokładnie zrobiono.

Nie tylko sale lekcyjne

Prace remontowe obejmowały sześć sal lekcyjnych (nr: 216, 217, 218, 219, 220 i 221), pokój sprzątaczek, gabinet medycyny szkolnej oraz częściowo przylegający do nich korytarz. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niespełna 280 tys. złotych.

W ramach modernizacji wykonane zostały roboty wykończeniowe, instalacje centralnego ogrzewania oraz instalacje elektryczne. We wszystkich salach lekcyjnych wymieniono drzwi, grzejniki żeliwne, zniszczone posadzki oraz wyremontowano ściany i sufity. Ponadto w jednej z sal lekcyjnych wymienione zostały okna - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Konieczne było również przedłużenie pionu centralnego ogrzewania z gabinetu medycyny szkolnej do pokoju sprzątaczek. W obu pomieszczeniach zamontowane zostały nowe grzejniki. W pomieszczeniach przebudowano także instalacje elektryczne i zamontowano oprawy oświetleniowe LED na sufitach. Prace wykonała firma Krisbud z Domatkowa.

Niemal 500 tysięcy w gminie

Czas wakacji to odpoczynek dla uczniów, ale także prace remontowe w szkołach i przedszkolach. Sprawdzamy, gdzie jeszcze i za ile w gminie Kolbuszowa zostały przeprowadzone prace modernizacyjne.

  • Przedszkole nr 2 w Kolbuszowej – wymiana drzwi (4 606 zł), modernizacja budynku gospodarczego (19 800 zł)
  • Przedszkole nr 3 w Kolbuszowej – montaż klimatyzacji (10 tys. zł) remont schodów (7 tys. zł)
  • Przedszkole w Widełce – montaż urządzeń na placu zabaw (19 700 zł)
  • SP w Bukowcu – remont korytarza (8 tys. zł)
  • SP w Domatkowie – wymiana stolarki okiennej (13 tys. zł)
  • SP w Przedborzu – remont boiska (16 299 zł), osuszanie piwnicy (10 tys. zł)
  • SP w Kupnie – remont kominów (7 tys. zł)
  • ZSS w Kolbuszowej Dolnej – remont łazienki (16 tys. zł) modernizacja pomieszczeń (36 600 zł)
  • SP w Zarębkach – zakup urządzeń na plac zabaw (14 tys. zł)
 

W pozostałych placówkach prowadzone były drobne remonty polegające głównie na malowaniu pomieszczeń lub konserwacji urządzeń. Łączne koszty wykonanych remontów wyniosły 489 242 zł (w tym koszt prac w kolbuszowskiej "dwójce")

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy