Reklama

Druhowie z OSP Świerczów otrzymali nowy sprzęt do gaszenia pożarów sadzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Świerczów

Druhowie z OSP Świerczów otrzymali nowy sprzęt do gaszenia pożarów sadzy - Zdjęcie główne

Nowy sprzęt znajduje się już na wyposażeniu OSP w Świerczowie. | foto OSP Świerczów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczowie (gm. Kolbuszowa) w ostatnim czasie otrzymała wsparcie rzeczowe w postaci lancy kominowej do gaszenia pożarów sadzy. To darowizna od samego producenta sprzętu pożarniczego.

O nowym sprzęcie druhowie poinformowali na swoim profilu w mediach społecznościowych. To darowizna od jednej z firm, która zajmuje się wytwarzaniem sprzętu gaśniczego.

- Początek roku okazał się znów dla naszej jednostki bardzo owocny, gdyż została nam podarowana lanca kominowa mgłowa Mist-Tech i szybkozłącze od samego producenta

- oznajmili strażacy.

Lanca kominowa, fot. OSP Świerczów

Jak mówią sami druhowie, lanca będzie dużym ułatwieniem podczas gaszenia pożarów sadzy w kominach.

- Lanca mgłowa pozwala gasić pożary sadzy w szybszy i bezpieczniejszy sposób, niż przy użyciu tradycyjnych metod. Mgła wodna wprowadzana do przewodu kominowego w całości odparowuje, obniżając temperaturę sadzy i przewodu oraz odcina dopływ tlenu. Co ważne, nie ma możliwości pęknięcia przewodu kominowego

- czytamy we wpisie na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy