Reklama

Druga tura wyborów na wójta w Dzikowcu. Mieszkańcy wybiorą między Jerzym Sito a Józefem Tęczą

Opublikowano:
Autor:

Druga tura wyborów na wójta w Dzikowcu. Mieszkańcy wybiorą między Jerzym Sito a Józefem Tęczą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 4 listopada, mieszkańcy gminy Dzikowiec, jako jedyni w naszym powiecie, ponownie pójdą o urn wyborczych.

Po wyborach, które miały miejsce 21 października, nie udało się wyłonić zwycięzcy, który pokieruje gminą przez najbliższe pięć lat. O fotel włodarza Dzikowca ubiegała się czwórka kandydatów. 

Jerzy Sito, otrzymał ponad 25 proc. poparcie. - W pierwszej turze nie było szans na przejście od razu.  W drugiej turze obstawiałem, że będę z Edwardem Klechą, ponieważ tam jest silny elektorat, który go popiera - przyznaje kandydat na wójta, na którego swój głos oddało 615 osób.

- Trafiłem do drugiej tury, to i tak bardzo dobrze. A jak ludzie zagłosują, to się okaże w drugim podejściu. Teraz będzie trzeba jeszcze ciężej pracować i walczyć o każdy głos. Nasza gmina jest szczególna i należy się jej szczególne traktowanie oraz indywidualne podejście do każdego mieszkańca. Należy rozmawiać, wysłuchiwać, a przy tym nieść pomoc. Niestety, jednak smuci mnie fakt, że pojawiły się nieprzyjemne plotki na mój temat. Proszę się nie sugerować opinią osób trzecich. Każdą plotkę traktuję jako wyzwanie do udowodnienia tego, jak bardzo ktoś może być w błędzie. Zależy mi na odpowiedniej dyscyplinie, ukierunkowaniu na rozwój i podniesieniu jakości życia - dodaje kandydat na wójta.

Na kartach wyborczych, które mieszkańcy gminy Dzikowiec otrzymają 4 listopada, pojawi się również nazwisko Józefa Tęczy, obecnego zastępcy wójta gminny. Podczas niedzielnych wyborów swój głos poparcia oddało na niego ponad tysiąc osób.

Jak powiedział nam Józef Tęcza, jest on zadowolony ze swojego wyniku. Według niego trudno było przewidzieć, kto dostanie się do drugiej tury wyborów. Przyznał jednak, że spodziewał się, że jedną z dwóch osób będzie on.


W wyborach na stanowisko wójta gminy Dzikowiec brali udział: 

  • Edward Klecha (54 l.) z miejscowości Spie, otrzymał 461 głosów, czyli 19,35 proc.,
  • Edyta Kosiorowska - Matejek (34 l.) z miejscowości Mechowiec, otrzymała 225 głosów, czyli 9,46 proc.,
  • Jerzy Sito (55 l.) z miejscowości Dzikowiec, otrzymał 615 głosów, czyli 25,82 proc., 
  • Józef Tęcza (54 l.) z miejscowości Nowy Dzikowiec, otrzymał 1 081 głosów, czyli 45,38 proc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE