Reklama

Droga w Hucie Komorowskiej doczeka się remontu. Gmina ogłosiła przetarg

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Droga w Hucie Komorowskiej doczeka się remontu. Gmina ogłosiła przetarg - Zdjęcie główne

Aktualnie droga ta pełni funkcję drogi dojazdowej do gruntów rolnych i leśnych. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Drogę gminną w Hucie Komorowskiej czeka remont. Sprawdzamy, o jakim trakcie mowa i co zostanie wykonane.

Jak powiedziała w rozmowie z nami wicewójt Janina Wójtowicz, odcinek, który zostanie wyremontowany, rozciąga się od ujęcia wody w Hucie Komorowskiej (Krzywica) w kierunku przysiółka Wojnasy. Gmina ogłosiła przetarg.

Nawierzchnia z kruszywa

Aktualnie droga ta pełni funkcję drogi dojazdowej do gruntów rolnych i leśnych. Pas drogowy ma szerokość od 3 do 8 metrów i łączy się z drogą gminną o nawierzchni gruntowo-żwirowej.

Roboty budowlane polegać będą na przygotowaniu terenu - wyznaczeniu trasy, dokonaniu koniecznych wykopów i ścięciu oraz wykarczowaniu krzaków i podszycia. Następnie zostanie wykonane fundamentowanie dróg, czyli zagęszczenie i profilowanie mechaniczne podłoża, a także zostanie położona nawierzchnia z kruszywa łamanego o grubości 10 centymetrów. Na końcu powstaną obustronne pobocza o szerokości 0,6 m z nawierzchni gruntowej. 

Remont w miesiąc

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium przez potencjalnego wykonawcę w wysokości dwóch tysięcy złotych. Najprościej mówiąc, to zaliczka, którą musi wpłacić zainteresowana przetargiem firma.

Na złożenie ofert cenowych jest czas do 12 października tego roku. W ten sam dzień nastąpi ich otwarcie. Na realizację zamówienia firma będzie miała równe 30 dni od podpisania umowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy